środa, 19 czerwca 2024r.

SOSW współpracuje z UMCS

Autor: |

Od maja Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy współpracuje z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stosowną umowę w tej sprawie podpisali Elżbieta Krupa, dyrektor świdnickiej placówki, i prof. dr hab. Radosław  Dobrowolski, rektor UMCS.

Porozumienie zawarte jest na czas nieokreślony. W jego ramach, na niwie kulturalno-oświatowej  i sportowej, rozwinie się współpraca między studentami a podopiecznymi ośrodka.

– Nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach i imprezach organizowanych przez lubelską uczelnię, brać udział w warsztatach i wykładach przygotowanych specjalnie dla nas oraz korzystać z materiałów informacyjnych i zasobów dydaktycznych UMCS. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy umożliwi studentom odbywanie praktyk przedmiotowo-metodycznych i pedagogicznych, a także hospitacji lekcji. Będziemy również współpracowali przy realizacji różnych projektów z dziedziny kultury, sportu i popularyzacji nauki. Te działania na pewno przyniosą wiele korzyści dla obu stron – mówi Elżbieta Krupa.

Pierwszym zadaniem w ramach współpracy świdnickiej placówki z UMCS był wywiad redakcji szkolnej gazetki „Sienkiewiczówka” z dr hab. Anetą Ptaszyńską z Katedry Immunobiologii.

– Pani doktor podzieliła się z dziećmi i młodzieżą cenną wiedzą na temat pszczół. Wyjaśniła, jak ważną rolę pełnią one dla środowiska i w jaki sposób możemy pomóc tym pożytecznym owadom w mieście. Rozmowa dostępna jest na Facebooku naszego ośrodka – wyjaśnia Joanna Drzewińska, odpowiedzialna za realizację umowy w SOSW.

aw, fot. SOSW

 

Artykuł przeczytano 114 razy

Last modified: 7 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content