wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Solidarność obroniła tytuł

Autor: |

Solidarność PZL Świdnik, drugi raz z rzędu wygrała turniej o Przechodni Puchar Burmistrza Świdnika w halowej piłce nożnej pięcioosobowej. Piotr Chlebuś i spółka przeszli przez nie­go bez porażki, w finale pokonując ekipę Starostwa Powiatowego. Tegoroczna impreza była już dwudziestą drugą edycją zmagań.

W grupie Solidarność pokonała Pokolenie J.P.II (3:0) i Huragan Sio­strzytów (8:1) oraz bezbramkowo zremisowała z Neo.Net. W ćwierćfi­nale, bez problemu uporała się z Czarny Lis Niumart Meble (4:0), a w półfinale z Antique (3:0). Jej rywalem w walce o trofeum było Starostwo Powiatowe, w które­go barwach obejrzeliśmy kilku zawodników rezerw świdnickiej Avii. Biało – czerwoni przeszli jak burza przez fazę grupową, odno­sząc komplet zwycięstw. W po­konanym polu zostawili: Dywany Łuszczów (4:0), Świdnik Wysokich Lotów (4:0) i Czarny Lis Niumart Meble (2:0). Po drodze do finału okazali się lepsi od Creatio Biuro Rachunkowe i Neo.Net. Najważ­niejszy mecz turnieju przyniósł sporo emocji. Pierwsze dwa gole zdobyła wprawdzie Solidarność, ale Starostwo złapało kontakt po trafieniu Michała Bujnika. Przy sta­nie 2:1 oba zespoły mogły pokusić się o kolejne trafienia. Ta sztuka udała się jednak tylko obrońcom tytułu. W pojedynku o trzecią lo­katę Neo.Net wygrał, po rzutach karnych, z Antique.

Podczas ceremonii zakończenia rozgrywek, nagrody i trofea najlep­szym zespołom i piłkarzom wręczali Ewa Jankowska, sekretarz miasta i Stanisław Pszeniczka, prezes Ogni­ska TKKF „Świt”. Statuetki odebrali: Paweł Szyjduk (Solidarność, król strzelców, 11 goli), Szymon Ko­białka (Starostwo, najlepszy pił­karz) oraz Marek Niedźwieź (Neo.Net, najlepszy bramkarz).

Solidarność PZL Świdnik: Piotr Chlebuś, Mateusz Warda, Jacek Kochalski, Jan Cegiełka, Paweł Uliczny, Paweł Szyjduk, Marcin Szyjduk, Krystian Joć.

tf

No Images found.

Artykuł przeczytano 1594 razy

Last modified: 22 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content