poniedziałek, 20 maja 2024r.

Solidarność najlepsza w województwie

Autor: |

Druga edycja mistrzostw Lubelszczyzny w futsalu okazała się szczęśliwa dla piłkarzy ze Świdnika. Piotr Chlebuś i spółka pokonali w finale turnieju obrońców tytułu, Poker Team Lublin. Wyróżnienie otrzymał ich zawodnik, Jacek Kochalski, którego wybrano najlepszym piłkarzem zmagań.

W grupie, biało – czerwoni spotkali się z TOP MAR Biała Podlaska, MKS Victorią Parczew i Bad Boys Krasny­staw. Wygrali wszystkie spotkania, kolejno 3:1, 3:0 i 4:1. Pierwsze miej­sce po tej części rozgrywek dało im awans do strefy medalowej. W pół­finale Solidarność trafiła na Zam­kowo Lublin. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis, ale rzuty karne lepiej egzekwowali świdniczanie. Finał mistrzostw był identyczny jak przed rokiem. Inny był natomiast jego wynik. Tym ­ra­zem górą był zespół z lotniczego miasta, który zwyciężył 4:1. Trzecie miejsce przypadło drużynie Zamko­wo Lublin, po pokonaniu 4:0 Plazmy Terespol.

– Solidarność PZL Świdnik zupełnie zasłużenie sięgnęła po złote medale – mówi Jacek Kosierb, współorga­nizator wydarzenia. – Wspólnie z Lu­belskim Związkiem Piłki Nożnej sta­ramy się rozwijać i popularyzować futsal na Lubelszczyźnie. Najlepiej świadczą o tym liczby. W poprzed­nim sezonie do rywalizacji w II lidze oraz turniejach stanęło w sumie 26 zespołów. Teraz było już ich 65

Królem strzelców turnieju został Łu­kasz Sobiech (Poker Team, 10 goli). Najlepszym piłkarzem Jacek Ko­chalski (Solidarność), a bramkarzem Patryk Tryczyk (Plazma Terespol). Puchar fair play powędrował do eki­py z Terespola.

Solidarność PZL Świdnik: Piotr Chlebuś, Paweł Szyjduk, Mateusz Warda, Paweł Uliczny, Michał Ba­biarz, Marcin Bijas, Jakub Bomba, Jacek Kochalski.

tf

Artykuł przeczytano 3760 razy

Last modified: 22 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content