wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Sobota pod znakiem planszówek

Autor: |

Kto nie ma pomysłu na spędzenie dzisiejszego popołudnia, może śmiało zajrzeć na parter Galerii Venus (obok ekspozycji Strefy Historii), gdzie na wszystkich chętnych czeka mnóstwo gier planszowych. Zabawa jest bezpłatna, a do wspólnego spędzenia czasu przy tego rodzaju rozrywce zachęcają sklep E-Legion, Strefa Historii i Miejski Ośrodek Kultury.

– Zapraszamy serdecznie na cykl „ZaGRAJ z Nami!”. Czekamy do godz. 18.00. Można pograć w gry planszowe dla dzieciaków i dorosłych, rozrywkowe, strategiczne oraz logiczne. Dla każdego na pewno znajdzie się coś fajnego. Nie bójcie się też, jeśli czegoś nie będziecie wiedzieć, my we wszystkim pomożemy – mówi Marcin Wiśniewski ze sklepu E-Legion.

Planszówki przeżywają obecnie swój renesans. Boom rozpoczął się podczas pandemii, kiedy niedostępne były inne atrakcje i rozrywki.

– Ludzie chętnie do nich wracają, zwłaszcza że nie są to takie planszówki, jak za naszych czasów, kiedy popularny był „Chińczyk” czy turlanie kostki – dodaje M. Wiśniewski. – Przy tych obecnych trzeba nieco pokombinować i pogłówkować, ale są na tyle proste, że w ciągu kilku minut każdy człowiek jest w stanie się w to wkręcić. Wśród tych najbardziej popularnych znajdują się, między innymi: Mistakos, Halli Galli, Fun Farm, Katamino.

aw

 

Artykuł przeczytano 144 razy

Last modified: 24 lutego, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content