poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Smakowanie i dobra zabawa

Autor: |

Mieszkańcy naszego miasta dbają o zdrowie i ekologię, a przy tym lubią się bawić, więc to wydarzenie doskonale wpisuje się w ich oczekiwania. 30 czerwca, po raz drugi, odbędzie się „Świdnickie Smakowanie Regionalnych Frykasów”, którego organizatorem jest Centrum Usług Społecznych.

Kiermasz zaplanowano w godz. 10.00-17.00, na placu Konstytucji 3 maja. Zainteresowani będą mieli w czym wybierać, bo wystawcy przyjadą z takimi produktami, jak: miody i produkty pszczele, ciasta, gofry i lody, sękacze, oleje tłoczone na zimno, herbaty, piwa rzemieślnicze, żeń-szeń, orkisz, samopsa, topinambur, dżemy i kiszonki z ekologicznych warzyw i owoców, wędliny i ryby wędzone, kombucha, zakwas z buraków, pierogi swojskie, dania lokalne i tradycyjne np. placki ziemniaczane, smalec, słonina marynowana,  kawa.

Nie zabraknie i innych atrakcji. Dla najmłodszych przewidziano różnego rodzaju warsztaty oraz bezpłatne animacje. Dorośli będą mogli poradzić się dietetyka i wykonać analizę składu ciała. A dla wszystkich zagra znana i lubiana w naszym mieście Kapela Drewutnia. Świdnickim akcentem będzie występ zespołu śpiewaczego „Retro”.

Partnerami wydarzenia są Miasto Świdnik, Miejski Ośrodek Kultury i Lubelskie “Smakuj życie”. Patronat honorowy nad „II Świdnickim Smakowaniem Regionalnych Frykasów” sprawują marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, burmistrz Marcin Dmowski i starosta Waldemar Jakson.

Program:

godz. 10.00 – 17.00 Festiwal połączony z warsztatami i animacjami, m.in.

– Festiwal Cebularza – Jarmark Lubartowska 77

– Warsztaty „Stworki – Potworki” – owocowe sałatki, soki, wycinanie figurek

– Wspólne grillowanie z „Ananaskiem”

– Warsztaty parzenia kawy

– Bezpłatne porady dietetyczne wraz z analizą składu ciała

– Występ zespołu Klubu Seniora w Świdniku „Retro”

– Bezpłatne animacje dla dzieci

godz. 15.30 – 17.00 Koncert Kapeli Drewutnia

godz. 17.00 Zakończenie Festiwalu

Organizator zastrzega, że program wydarzenia może ulec zmianie.

aw, fot. arch. GŚ

 

 

 

Artykuł przeczytano 103 razy

Last modified: 26 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content