sobota, 24 lutego 2024r.

Skatepark czeka przebudowa

Autor: |

I to poważna, bo z obiektu znikną wysłużone, metalowe rampy, a zastąpią je betonowe elementy, dające większe możliwości jazdy na deskorolce czy rolkach. Na początku tygodnia władze miasta przedstawiły koncepcję przebudowy skateparku przy ul. Piłsudskiego i al. Lotników Polskich. Teraz swoją opinią na temat zarysu nowej przestrzeni dla deskorolkarzy i rolkarzy podzielą się mieszkańcy.

– Autorem koncepcji jest firma, która pomagała nam przy projektowaniu skateparku obok Szkoły Podstawowej nr 5. Przedstawiliśmy ją już świdniczanom. Jest wiele głosów, które są na „tak”. Pojawiło się też kilka uwag, które zechcemy wziąć pod uwagę – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

„To, co zaznaczyłem trzeba przemyśleć. Nie do końca rozumiem zastosowanie elementu, a wydaje mi się, że może stanowić zagrożenie pomiędzy rampami. Poza tym inicjatywa super i czekam, żeby tam pośmigać” – pisze pod grafiką przedstawiającą koncepcję skateparku pan Miłosz. „Super projekt, tego nam potrzeba” – dodaje pan Filip. „Weźcie pod uwagę początkujących użytkowników. Przydałaby się bardzo niska, okrągła rurka i mały manual pad. Poza tym super” – zwraca uwagę pan Czarek. „Proszę pomyśleć nad flyboxem. W komentarzach przewija się ta przeszkoda, a brakuje jej na wielu skateparkach w okolicy i nie tylko. Ogólnie super inicjatywa i mam nadzieje ze dojedzie do jej realizacji” – pisze pan Paweł. Zainteresowani mogą zgłaszać swoje uwagi pod dedykowanym postem na profilu Zastępcy Burmistrza Miasta Świdnik na Facebooku.

Zgodnie z koncepcją, nowy skatepark zostanie wkomponowany w otoczenie. Cały obiekt będzie zbudowany z betonu. Zostanie też oświetlony. Przy okazji konsultacji pojawiło się pytanie o drzewo, które od lat rośnie niemal na środku placu do jazdy na deskorolkach.

– Cały czas zastanawiamy się co z nim zrobić. Projektant uważa, że powinno zostać wycięte, bo po przebudowie skateparku będzie zagrażało bezpieczeństwu jego użytkowników. Drzewo jest jednak częściowo żywe, dlatego zastanawiamy się nad jego pozostawieniem – wyjaśnia M. Dmowski.

Prezentacja koncepcji to pierwszy krok do realizacji zadania. Kolejnym będzie naniesienie poprawek, wystąpienie do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie oraz ogłoszenie przetargu na budowę skateparku.

– Ministerstwo ma specjalne projekty dedykowane takim zadaniom. Będziemy chcieli pozyskać z nich środki. By móc to zrobić, musimy mieć jednak gotowy projekt – dodaje M. Dmowski.

af

Artykuł przeczytano 601 razy

Last modified: 23 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »