poniedziałek, 20 maja 2024r.

Skaldowie jak wino

Autor: |

W minioną niedzielę świdniczanie mieli okazję obejrzeć koncert jednej z legend polskiej muzyki rockowej, zespołu Skaldowie. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi w Świdniku, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury, realizowane było w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pierwotnie wystąpić miała Ewa Bem, ale z powodów zdrowotnych przyjazd znakomitej artystki został odwołany.

– Nie chcieliśmy ponownie przekładać koncertu więc staraliśmy się pozyskać innego, równie atrakcyjnego wykonawcę. W ciągu kilku dni uruchomiliśmy szereg kontaktów, wykonaliśmy mnóstwo rozmów i udało się – mówi Agnieszka Durakiewicz, prezes stowarzyszenia. – Sprowadziliśmy wybitny zespół, ale mam też nadzieję, że może w przyszłym roku uda nam się ponownie zaprosić panią Ewę Bem – dodaje.

Koncert Skaldów spotkał się z ogromnym odzewem i entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Przybyło ponad pół tysiąca widzów, którzy gorąco oklaskiwali występ. Skaldowie, którzy od lat grają w minimalnie zmienionym składzie, wykonali swoje największe przeboje, wśród których znalazły się: „Prześliczna wiolonczelistka”, „Kulig”,  „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Medytacje wiejskiego listonosza” i „Wiosna”. Było także dynamiczne „26 marzenie” oraz bardziej nostalgiczne „Dopóki jesteś”. W związku z tym, że w ubiegłym tygodniu Jacek Zieliński, jeden z założycieli zespołu, obchodził 77 urodziny, publiczność w trakcie koncertu odśpiewała mu gromkie „Sto lat”. Nie obyło się także bez bisu.

Dziękując na zakończenie koncertu wykonawcom i publiczności, ksiądz Zbigniew Kiszowara, proboszcz parafii Św. Kingi powiedział: – Filozoficzne powiedzenie panta rhei, wszystko płynie, nie zawsze się sprawdza, bo Skaldowie się nie zmieniają, lecz pozostają tacy sami. I tak rzeczywiście to wyglądało. Koncert był zarówno nostalgiczną muzyczną podróżą, jak również po prostu świetną zabawą.

mk

Artykuł przeczytano 526 razy

Last modified: 11 września, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content