wtorek, 16 kwietnia 2024r.

“Siódemka” wśród najlepszych

Autor: |

Portal WaszaEdukacja.pl opublikował wyniki Rankingu Szkół Podstawowych 2023. Zestawienie uwzględnia wszystkie placówki publiczne i niepubliczne w kraju, w których egzamin ósmoklasisty w 2022 roku zdawało minimum 11 osób. Wysokie miejsce na liście zajęła świdnicka Szkoła Podstawowa nr 7 im. Żołnierzy Armii Krajowej.

Ranking został przygotowany na podstawie danych uzyskanych od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych oraz podmiotów współpracujących z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Oparto go na wynikach egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Dodatkowym kryterium branym pod uwagę były wyniki z olimpiad przedmiotowych, organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, których laureaci i finaliści są zwolnieni ze zdawania tego przedmiotu.

Na opublikowanej liście znalazło się 10 306 placówek. Szkoła Podstawowa nr 7, wchodząca w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, uplasowała się na 623 miejscu w kraju, uzyskując 64,355 pkt., na 100 możliwych. Tym samym wyprzedziła wiele szkół lubelskich. Zajęła też pierwsze miejsce wśród świdnickich podstawówek.

– Zazwyczaj nie przywiązuję dużej wagi do rankingów. Bardziej liczy się dla mnie opinia rodziców o naszej szkole, a także to, czy spełnia ona swoje funkcje dydaktyczne i wychowawcze. Oczywiście uzyskany wynik jest bardzo miły i cieszy, bo stanowi bezstronną ocenę, potwierdzającą dobrą jakość kształcenia uczniów w „Siódemce”. W zestawieniu znalazły się placówki z takich miast, jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, również wiele szkół prywatnych, widać więc, że można konkurować także z największymi i najlepszymi. Taka wysoka lokata w rankingu to sukces przede wszystkim uczniów, ich rodziców i nauczycieli oraz ich solidnego podejścia do nauki i pracy. To, co robimy, staramy się robić jak najlepiej. Widzimy, że zmierzamy w dobrym kierunku i nadal będziemy to doskonalić – komentuje Piotr Bogusz, dyrektor SP nr 7.

711 miejsce w kraju, z wynikiem 63, 375 pkt., uzyskała Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. Kusocińskiego.

Wyniki rankingu dostępne są na stronie www.waszaedukacja.pl/ranking/polska/szkoly-podstawowe.

aw

Artykuł przeczytano 1674 razy

Last modified: 3 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content