sobota, 23 września 2023r.

Siatkarze mają trenera

Autor: |

Długo wyczekiwana przez kibiców informacja ujrzała wreszcie światło dzienne. Nowym szkoleniowcem siatkarzy Avii Świdnik został Witold Chwastyniak. Zastąpi on zwolnionego niedawno Sławomira Czarneckiego.

Witold Chwastyniak urodził się w 1979 roku. Jako zawodnik, bronił barw takich klubów, jak: AZS Częstochowa, Gwardia Wrocław, Chemik Bydgoszcz, Joker Piła czy Trefl Gdańsk. Doświadczenie zdobyte na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, przekłada się na pracę trenera. Dotychczas, przez cztery sezony, prowadził pierwszoligowy KPS Siedlce, z którym w sezonie 2016-17 zajął trzecie miejsce w 1 lidze.
– Nie trzeba mnie było długo przekonywać do podjęcia pracy w Avii – mówi Witold Chwastyniak. – Zainteresował mnie ciekawy projekt, który jest w Świdniku i podejście ludzi rządzących klubem do sportu. Odniosłem wrażenie, że to konkretne osoby, które wiedzą czego chcą i jaki mają cel. Jeśli chodzi o zespół, nie szykuję w nim rewolucji. Potrzebujemy wzmocnień na czterech pozycjach. Na pewno Avia będzie mocniejsza kadrowo niż ostatnio.
– Wykonaliśmy mnóstwo pracy, by sprowadzić do Świdnika trenera z pierwszej ligi. To było bardzo trudne zadanie, bo niewielu szkoleniowców chce pracować na drugim poziomie rozgrywkowym. Wierzymy, że postawiliśmy na właściwego człowieka, który zbuduje zespół na miarę awansu – powiedział prezes Avii Radosław Szczerba.
Wkrótce poznamy też nazwisko asystenta szkoleniowca i kadrę, która będzie reprezentować Avię w kolejnych rozgrywkach.

mo

Artykuł przeczytano 2226 razy

Last modified: 31 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »