wtorek, 07 lipca 2020r.

Sezon rozpoczęli modlitwą

Autor: |

Miłośnicy jednośladów przybyli w niedzielę do kościoła pw. Św. Józefa, by wziąć udział we mszy świętej w intencji podróżujących motocyklami i rowerami.

– Cieszymy się z waszej obecności i z tego, że czujecie potrzebę Bożego błogosławieństwa. W naszym kościele modlimy się często o bezpieczne podniebne podróże, dzisiaj zaś kierujemy do Boga prośby o bezpieczeństwo kierowców – mówił ks. proboszcz Krzysztof Czerwiński.
Po nabożeństwie, które odprawił ks. Artur Hodur, były wikariusz parafii, kapelan stowarzyszenia Świdnicki Klub Motocyklowy „Usarz”, odbyło się poświęcenie jednośladów.
– Prośmy Boga o opiekę i błogosławieństwo, abyśmy rozsądnie i bezpiecznie mogli posługiwać się naszymi pojazdami na różnych drogach, dla dobra naszego i naszych bliźnich. Niech za wstawiennictwem św. Krzysztofa obdarzy nas roztropnością. Prośmy, aby Chrystus był zawsze z nami i prowadził nas do celu podróży i życia. Niech to spotkanie będzie dobrym początkiem sezonu. Co prawda on się już wcześniej rozpoczął, bo były piękne i ciepłe dni, ale modlitwy nigdy dość – dodał ks. Artur, przypominając również, że motocykliści i rowerzyści spotykają się na błogosławieństwie w kościele pw. Św. Józefa po raz trzeci.

aw

Artykuł przeczytano 200 razy

Last modified: 17 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?