wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Sezon na dwóch kółkach

Autor: |

Członkowie Klubu Rowerowego Alfa na pierwszą wiosenną wycieczkę wybrali się w minioną niedzielę. Celem ich podróży była rzeczka w Krzesimowie, w której, by tradycji stało się zadość, utopili słomianą marzannę. Powoli planują także kolejne wyprawy.

– Niestety, ze względu na obostrzenia, pojechaliśmy małą grupką. Zima popłynęła z nurtem rzeki, oby na dobre zabrała ze sobą niskie temperatury i śnieg – mówi Bogusław Kocira, prezes Alfy.

Pandemia mocno krzyżuje rowerowe plany na ten sezon, ale cykliści nie zamierzają się poddawać złym nastrojom.  Jeśli tylko sytuacja pozwoli, klub będzie organizował jednodniowe, krótkie wyprawy dla mieszkańców naszego miasta. W wakacje członkowie Alfy zamierzają wyruszyć na tygodniowy rajd szlakiem Velo Dunajec i częściowo Wiślaną Trasą Rowerową.

– Tradycyjnie we wrześniu, chcielibyśmy zaprosić świdniczan na rajd rodzinny „O Błękitną Koszulkę Serca” , współfinansowany ze środków  Gminy Miejskiej Świdnik. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować to zamierzenie – dodaje szef klubu.

Rowerzyści zachęcają również do indywidualnych wypraw, bo jazda na dwóch kółkach to doskonały sposób na relaks i zmniejszenie stresu. Wpływa również na poprawienie kondycji oraz układu krążeniowo-oddechowego.

aw, fot. Klub Alfa

Artykuł przeczytano 627 razy

Last modified: 25 marca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?