piątek, 23 lutego 2024r.

Sentymentalny powrót VOXu

Autor: |

26 maja, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi zespół Nowy VOX, bezpośredni spadkobierca legendarnego VOXu. Dariusz Tokarzewski, znany wszystkim świdniczanom członek tej grupy przekonuje, że legenda VOXu nie wybiera się na emeryturę.

– Serdecznie zapraszam na ten wyjątkowy koncert. Wyjątkowy, ponieważ zagramy go 26 maja, a więc w Dzień Matki. Cieszę się, że Miejski Ośrodek Kultury wybrał akurat tę datę. Marzę o tym, żeby sala była wypełniona po brzegi. Skład naszego zespołu jest najbardziej adekwatny do charakteru święta, ponieważ przed paniami wystąpi trzech facetów. Dla mnie sytuacja jest podwójnie niezwykła, jako że dokładnie trzynaście lat temu zagrałem swój ostatni do tej pory koncert w dużej sali widowiskowej, przy okazji obchodów tak zwanej „Osiemdziesiątki Darka”, czyli moich 50. urodzin i jubileuszu 30-lecia pracy na estradzie.

– Wystąpicie w zmienionym składzie. Zmarłego w lutym ubiegłego roku Witolda Paszta zastąpił Mariusz Materna.

– Liczymy na ciepłe przyjęcie publiczności, której chcemy udowodnić, że mimo tego smutnego wydarzenia, dalej pracujemy. Na pewno Witek, który patrzy na nas z góry chciałby, żeby tak było i żeby zespół nadal istniał. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy muzycznymi seniorami, ale duch w nas nie zanika. Zresztą od początku istnienia grupy VOX obalaliśmy różne mity i stereotypy. Każdy artysta, nawet stary, ma prawo wejść na scenę, a jeśli do tego widownię wypełnia jego wierna publiczność, to jeszcze lepiej. Cieszy nas ten koncert również dlatego, że lubimy śpiewać w Świdniku. Ciekawostką występu będzie akompaniament zespołu na żywo. To chłopaki z Warszawy, bardzo dobrzy muzycy, jedni z najlepszych w Polsce. Nie ukrywam też, że będzie to kolejny trudny dla nas koncert.

– Dlaczego trudny?

– Dlatego, że bez Witka i dlatego, że każdy koncert grany w obecnym czasie ma udowodnić ludziom, przekonać ich, że VOX pod nową nazwą wciąż istnieje i że będą nowe piosenki. Poza tym będzie to pierwszy występ zespołu w tym sezonie.

– W Świdniku zaśpiewacie zapewne stare przeboje, ale może też nowe utwory. Czy również te z płyty, którą właśnie nagrywacie?

– Naturalnie stare przeboje „ustawiają” każdy koncert i decydują o frekwencji. Natomiast nowa płyta dopiero powstaje. Będzie na niej sześć kawałków. Chcemy ją wydać na przełomie sierpnia i września. Znajdzie się na niej świdnicki akcent, ponieważ jedna z piosenek wykorzystuje tekst autorstwa Janka Kondraka. Dzięki temu obok „Bananowego songu” będziemy mieli w repertuarze, dla kontrastu, „Frajer song”.

– Wspomnieliśmy o zmianie w składzie zespołu. Z pewnością Mariusz Materna nie zastąpi Witolda Paszta, ale jego obecność w grupie nie jest wyborem przypadkowym.

– Mariusz jest świetnym wokalistą. Wykonuje wszystkie „góry”, które śpiewał Witek. Wiadomo, że ma inną barwę głosu. Witka nikt nie podrobi, tak jak nikt nie podrobi Krzysia Cugowskiego, Grażyny Łobaszewskiej czy Andrzeja Zauchy. Natomiast w śpiewanych przez niego chórach jest, jak to nazywamy, „klej”. Egzamin w tej sprawie zdawaliśmy w samej paszczy lwa, czyli na koncercie w Zamościu. Przysłuchiwali nam się koledzy muzycy, orkiestra, mnóstwo nauczycieli ze szkoły muzycznej, którzy nas znają bo przecież większość VOXu stamtąd pochodzi. Wszyscy orzekli, że jest dobrze…i tak będziemy trzymać.

Bilety na koncert zespołu VOX, który rozpocznie się 26 maja o godz.19.00 w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury są jeszcze do nabycia w cenie 70 zł (normalny), 65 zł (ulgowy) i 60 (grupowy) na stronie https://biletyna.pl/koncert/Spotkanie-z-Gwiazda-koncert-zespolu-VOX/Swidnik oraz w kasie kina „Lot”.

Artykuł przeczytano 964 razy

Last modified: 9 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »