niedziela, 17 stycznia 2021r.

Ścieżka do powtórki

Autor: |

Było trzech chętnych, ale przetargu nie udało się rozstrzygnąć. Miejscy urzędnicy zaczęli więc po raz dugi szukać przedsiębiorstwa, które wybuduje ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Krańcowej.

Pierwszy przetarg został ogłoszony pod koniec października. Zgłosiło się do niego trzech chętnych. Złożone oferty znacznie różniły się ceną. Najtańsza z nich opiewała na nieco ponad 488 tys. zł. Druga w kolejności już na blisko 778 tys. zł. Najdroższą wyceniono na ponad 991 tys. zł. W miejskim budżecie na budowę ścieżki zaplanowano 520 tys. zł.

Różnica w cenach była na tyle duża, że przedsiębiorca, który złożył ofertę o najniższej wartości został wezwany do jej wyjaśnienia. Ostatecznie przedstawiciele ratusza postanowili przetarg unieważnić. Nie oznacza to, że inwestycji nie będzie. Kilka dni temu postępowanie zostało ogłoszone ponownie.

Zadanie ma obejmować budowę około 900 – metrowego odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Krańcowej.

 – Ulica jest ruchliwa. Jeździ nią sporo samochodów, ale również wielu rowerzystów. Zależy nam, żeby wszyscy użytkownicy drogi czuli się na niej bezpiecznie – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Ogłaszając przetarg ratusz i tym razem skorzystał z formuły „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że zwycięzca przygotuje dokumentację, uzyska niezbędne zezwolenia i wykonana ścieżkę rowerową. Całość prac ma się zakończyć do 31 sierpnia przyszłego roku.

Nowa droga dla cyklistów będzie biec od skrzyżowania z ul. Gen. Maczka, al. Armii Krajowej i ul. Pileckiego. Będzie poprowadzona wzdłuż ul. Krańcowej do zjazdu na teren ogródków działkowych. W początkowym odcinku rowerzyści pojadą po prawej stronie al. Armii Krajowej, później przejadą przez ul. Krańcową i dalej ruszą po jej lewej stronie.

Artykuł przeczytano 108 razy

Last modified: 8 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?