sobota, 24 lutego 2024r.

Rybczewice. Wymiana wodomierzy zamrożona

Autor: |

Nowe wodomierze wyposażone w radiowy system zdalnego odczytu są już zainstalowane niemal w połowie gospodarstw domowych w gminie. Kiedy nowoczesne urządzenia pojawią się u pozostałych mieszkańców?

Wymiana wodomierzy rozpoczęła się w gminie Rybczewice jesienią ubiegłego roku. Stare urządzenia zastąpiły nowoczesne, wyposażone w radiowy system zdalnego odczytu.

Ekipa wymieniająca wodomierze wędrowała od posesji do posesji. Niestety, w marcu wymianę zatrzymała epidemia koronawirusa.

– Pracownicy wykonujący roboty montażowe musieli wchodzić do domów. Ze względu na bezpieczeństwo instalatorów i mieszkańców stało się to niemożliwe – tłumaczy Elżbieta Masicz, wójt gminy Rybczewice.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy zostanie wznowiona wymiana urządzeń. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji związanej z COVID-19 i rządowych zaleceń.

– Nowe wodomierze ma w tej chwili ok. 40 proc. gospodarstw domowych – informuje wójt Elżbieta Masicz.

Konsorcjum firm, które wygrało przetarg na wymianę urządzeń, miało czas do października. Jednak już wiadomo, że dotrzymanie tego terminu jest nierealne.

Urząd Marszałkowski, na wniosek wykonawcy, zgodził się przesunąć termin -wymiana dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej (w ramach projektu „Modernizacja gospodarki wodnej w gminie Rybczewice poprzez budowę zbiornika wód popłucznych z filtrów odżelaziaczy, montaż systemu OZE i instalacji monitorujących pracę ujęć wody”).

Dzięki zainstalowaniu nowoczesnych wodomierzy, inkasenci będą mogli zrobić odczyt zużycia wody zdalnie, bez wchodzenia do domów mieszkańców.

rp

Artykuł przeczytano 1593 razy

Last modified: 11 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »