wtorek, 22 września 2020r.

Rybczewice. Duża inwestycja w wodę

Autor: |

Mieszkańcy gminy Rybczewice będą mieli zapewnioną dobrej jakości wodę. Gmina rozpoczęła unowocześnienie ujęć wody i pompowni. To wielka przedsięwzięcie – pochłonie 2,19 mln zł.

Na czym będzie polegało unowocześnienie wodociągów na terenie gminy Rybczewice? W planach jest modernizacja:

  • ujęcia wody i pompowni w miejscowości Bazar,
  • ujęcie wody w Rybczewicach Pierwszych,
  • pompowni w Stryjnie Pierwszym.

Do wymiany pójdą zużyte urządzenia i rurociągi w stacji wodociągowej oraz głowica i pompa zanurzeniowa w studni ujęcia wody podziemnej. Rozbudowana i unowocześniona zostanie instalacja sterownicza oraz elektryczna i system automatyki. Wodociągi wzmocni nowy zestaw hydroforowy,  sprężarki i chlorator. Wreszcie zespół pomp II stopnia zastąpi nowy, bardziej wydajny i energooszczędny agregat pompowy.  W planach jest również zakup agregatu prądotwórczego, który zapewni stałe zasilanie w energię.

To nie wszystko. Projekt obejmuje też termoizolację budynków: ocieplenie ścian, wymianę okien i drzwi oraz pokrycia dachowego.

Inwestycja wykonana zostanie dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Całe przedsięwzięcie pochłonie 2,19 mln zł, a unijna dotacja sięgnie 1,52 mln zł. Prace wykona firma Emila Majewskiego z Lublina.

rp

Artykuł przeczytano 277 razy

Last modified: 24 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?