niedziela, 17 stycznia 2021r.

Ryanair zawiesza loty

Autor: |

Irlandzki przewoźnik Ryanair zwiesza połączenia wykonywane z polskich lotnisk. Wśród nich znalazł się Port Lotniczy Lublin w Świdniku, skąd pasażerowie latają do Dublina. Przerwa ma potrwać do 3 lutego.

Niepokojące sygnały o zmianach w rozkładzie połączeń zaczęły docierać do nas od osób podróżujących irlandzką linią lotniczą. Rejsy, które miały odbyć się po 10 stycznia zostały anulowane. Ze Świdnika do Dublina po raz ostatni w tym miesiącu polecimy 9 stycznia. Z maszyn irlandzkiego przewoźnika ponownie skorzystamy 3 lutego. Powodem tej decyzji jest załamanie się popytu na podróże w związku z pandemią i obowiązującymi ograniczeniami.

Wielka Brytania i Holandia po nowemu

Od 1 stycznia osoby przyjeżdżające z Wielkiej Brytanii do Polski obowiązują takie same przepisy, jak mieszkańców krajów spoza Unii Europejskiej. Oznacza to również zmianę limitów wartości i ilości towarów przywożonych w bagażu osobistym oraz nowe zasady przewozu zwierząt. Szczegółowa rozpiska dostępna jest na stronie www.gov.pl. W drugiej połowie 2021 roku zmian w sposobie podróżowania mogą spodziewać się też osoby wybierające się z Polski do Wielkiej Brytanii. Do 30 września obywatele Polski przekraczający granicę Wlk. Brytanii mogą posługiwać się ważnym dowodem osobistym. Od 1 października niezbędne będzie posiadanie aktualnego paszportu.

Ze zmianami w sposobie podróżowania muszą liczyć się także osoby chcące udać się do Holandii. Od 29 grudnia mieszkańcy krajów (osoby 13+) oznaczonych kodem pomarańczowym lub czerwonym, jak w przypadku Polski, przed wejściem na pokład samolotu muszą okazać negatywny wynik testu PCR oraz podpisane oświadczenie. Test nie może być wykonany wcześniej niż 72 godziny przed przylotem do Królestwa Niderlandów. Wynik powinien być przetłumaczony na języki: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański lub niderlandzki i zawierać nazwę instytucji lub laboratorium, gdzie wykonano badanie. W Królestwie Niderlandów nie ma obowiązku kwarantanny. Tamtejsze władze zalecają jednak, by poddać się 10-dniowej samoizolacji.

Loty do Holandii ze Świdnika oferuje węgierski WizzAir. W styczniu do Eindhoven polecimy w niedzielę, z kolei w lutym do rozkładu powrócą też czwartkowe rejsy. W przypadku Wielkiej Brytanii nadal realizowane są połącznie do Londynu. Według terminarza dostępnego na stronie przewoźnika, w styczniu do Londynu ruszymy w środy i niedziele, natomiast od lutego również w poniedziałki, czwartki i piątki. Z kolei dla Doncaster/Sheffield przewidziano wylot tylko 9 stycznia. Pełen rozkład powinien wrócić w marcu. Podobnie sytuacja wygląda z norweskim Oslo-Sandefjord-Torp. W tym miesiącu odbędą się jedynie dwa loty.

af

Fot. Piotr Belcarz

Artykuł przeczytano 475 razy

Last modified: 9 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?