sobota, 24 lutego 2024r.

Roztańczony MOK

Autor: |

W sobotę, 29 kwietnia, w Miejskim Ośrodku Kultury odbędą się obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. W ramach święta zaplanowano występy artystyczne, warsztaty z tańca nowoczesnego oraz projekcję filmu o słynnym kubańskim baletmistrzu.

W godz. 10.00-13.00, w sali widowiskowej zaprezentują się grupy działające pod skrzydłami MOK: Świdnicki Zespół Baletowy (inst. Beata Kamińska), Step i Disco Dance (inst. Anna Łakota), Zespół Tańca Nowoczesnego FUX (inst. Iwona Syroka), Hip Hop Fly Five (inst. Agnieszka Wąsik), Teatr Tańca Topaz i Topaz Mini, Modern Balet – Kryształki, Perełki, Szmaragdy (inst. Joanna Dudek).

Kolejnym punktem programu są warsztaty, prowadzone przez Adriana Trepiaka, tancerza, instruktora i choreografa, wielokrotnego mistrza Polski i medalisty na Mistrzostwach Europy i Świata International Dance Organization. Zajęcia podzielono na trzy tury. W godz. 14.00-15.15 na parkiecie spotkają się dzieci w wieku 7-12 lat. Warsztaty dla drugiej grupy, dedykowanej początkującym juniorom i osobom w wieku powyżej 13. roku życia, odbędą się w godz. 15.30-16.45. Dzień zakończy się spotkaniem, w godz. 17.00-18.30, dla osób nieco bardziej zaawansowanych tanecznie powyżej 13. roku życia.

Koszt zajęć to 35 zł za osobę. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są przez stronę internetową: www.strefazajec.pl/course/view/id/45209. Do soboty bilety można kupić także w kasie kina „Lot”.

Natomiast o godz. 17.00, w sali kameralnej zaplanowano projekcję filmu „Yuli”, w reżyserii Icíara Bollaína. Jest to ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej. Jako dziecko Yuli (przydomek tancerza nadany mu przez ojca) nie wykazuje szczególnego zainteresowania ani edukacją, ani tańcem. Dyscyplina to coś od czego ucieka na rzecz emocjonujących przygód rozgrywających się na ulicach Hawany. Ojciec chłopca nie daje jednak za wygraną. Jest przekonany, że jego syn ma ogromny talent, więc zmusza go do udziału w zajęciach. Bezpłatne wejściówki na seans są dostępne w kasie kina „Lot”.

aw

 

Artykuł przeczytano 719 razy

Last modified: 26 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »