wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Rosną przyszli olimpijczycy

Autor: |

Zamiast gry w piłkę nożną, były skoki w dal, biegi z przeszkodami i przeciąganie liny. Boisko przy Szkole Podstawowej nr 5 zamieniło się dziś w sportowe centrum Świdnika. Przed południem odbyła się tam III Dziecięca Olimpiada Sportowa, zorganizowana przez SP nr 5 i Przedszkole nr 6.

Mimo że upał i słońce nie oszczędzały zawodników, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Drużyny wystawiło dziewięć świdnickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych: P nr 2, 3, 4, 5, 6, 7, OP przy SP nr 3, 5 i 7. Łącznie w olimpiadzie wystartowało 63 zawodników.

Nim rozpoczęła się rywalizacja, olimpijczycy oraz dopingujący ich koledzy i koleżanki wzięli udział w tradycyjnej paradzie, zapalili znicz i zaśpiewali hymn olimpiady. Uroczystość oficjalnie otworzyła Aldona Zagdańska, dyrektor P nr 6: – Chcemy pokazać, że najmłodsi mają w sobie ducha walki. Potrafią rywalizować, ale też współpracować. Dziś chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Wszyscy wygrywamy, gdy gramy fair play i gdy potrafimy cieszyć się nie tylko ze swoich wyników, ale też z osiągnięć kolegów i koleżanek – mówiła.

Po prezentacji drużyn, przyszedł czas na zawody. Na przedszkolaki czekał tor przeszkód, bieg slalomem, toczenie piłki lekarskiej, skok w dal, bieg krótki na dystansie 40 m, zwinnościowy z piłką nożną, rzut do celu oraz skoki w workach. Organizatorzy zadbali też o kibiców i nauczycieli-trenerów. Dla nich przygotowano konkurencję z przeciąganiem liny oraz rzucaniem balonem napełnionym wodą. Rozgrywkom z uwagą przyglądali się sędziowie, w których rolę wcieliły się uczennice z SP nr 5.

Olimpiadę zakończyła uroczysta dekoracja zawodników. Mistrzami zwinności została drużyna reprezentująca oddział przedszkolny przy SP nr, zręczności – P nr 6, wytrzymałości i siły – P nr 5, a skoczności – P nr 2. Najlepsze w biegu drużynowym okazały się dzieci z OP przy SP nr 5, w dryblingu – P nr 4, celowości – OP przy SP nr 3, szybkości – P nr 7. Puchar Fair Play powędrował do P nr 3, a Kibica Olimpiady – OP przy SP 3. Przedszkolaki otrzymały też pamiątkowe dyplomy i medale.

Artykuł przeczytano 2115 razy

Last modified: 7 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content