wtorek, 25 stycznia 2022r.

Rok świdnickich gladiatorów

Autor: |

Przez cały ubiegły rok zawodnicy świdnickiego klubu sportowego GLADIO dokładali wszelakich starań, by ich klub widniał w czołówkach rankingów amatorskiego MMA. Tak też się stało. Efekt ich pracy to 122 medale, zdobyte podczas prestiżowych zawodów w kraju oraz na arenie międzynarodowej.

–Na koncie klubu nie zabrakło poważnych tytułów. Jeden z naszych podopiecznych – Paweł Grzeszczak wziął udział w turnieju Road to Armia, którego organizatorem jest sławna w całej Polsce organizacja FAME MMA – mówi Wojciech Klimkiewicz, założyciel i trener GLADIO.

Gladiatorzy uczestniczyli też w zawodach wysokiej rangi, takich jak Puchar Polski BJJ, Mistrzostwa Europy BJJ czy Mistrzostwa Polski ADCC, gdzie z dumą stawali na podium. We wrześniu trójka zawodników została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy GAMMA, organizowanych na Ukrainie. Marcin Błaziak – jeden z najbardziej utytułowanych sportowców świdnickiego klubu wywalczył tam drugie miejsce zdobywając tytuł wicemistrza Europy.  

– Był to ogromny sukces i zaszczyt reprezentować kraj oraz klub na arenie międzynarodowej – mówi zawodnik.

Do historii przejdą też organizowane w październiku pierwsze w kraju  Mistrzostwa Polski Pankration. Tam też świdniccy sportowcy pokazali swoje umiejętności zdobywając 3 trzy złote medale, 2 srebrne i 2 brązowe. Organizatorem tego historycznego wydarzenia był trener Wojciech Klimkiewicz, dwukrotny mistrz świata i pięciokrotny mistrz Europy w BJJ. Klimkiewicz jest również trenerem reprezentacji Polski Pankration, w której znalazło się trzech jego podopiecznych.

– W ubiegłym roku gladiatorzy mieli również szansę wykazać się na Mistrzostwach Świata Pankration organizowanych na Ukrainie. Na zakończenie sezonu zawodnicy wystartowali na Mistrzostwach Europy, skąd też przywieźli medale – wylicza trener GLADIO.

Nowy rok rozpoczął się w świdnickim klubie naborem do wszystkich sekcji. W ofercie znajdziemy zajęcia dla dzieci oraz młodzieży i dorosłych. Na najmłodszych czeka BJJ Kids, starsi zaś mogą ćwiczyć w sekcjach MMA, BJJ, No Gi i zapasów.

– Zapraszamy, każdy miłośnik sztuk walki jest mile widziany. Nowo utworzona sekcja dla dzieci, wzorem starszych zawodników, już odnosi pierwsze sukcesy. Zapewniamy świetną atmosferę i oczywiście treningi na najwyższym poziomie, poparte wiedzą i umiejętnościami naszych trenerów – podkreśla Wojciech Klimkiewicz.  

W 2022 roku gladiatorzy nie zamierzają zwalniać i zapewniają, że jeszcze o nich usłyszymy. Ubiegły rok rozpoczęli zimowym obozem sportowym, który doskonale przygotował ekipę GLADIO na cały sezon. Za kilka dni sportowcy również zamierzają wyruszyć na obóz, by nabrać sił do sportowych zmagań czekających na nich w nowym sezonie.

Artykuł przeczytano 264 razy

Last modified: 10 stycznia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?