piątek, 06 grudnia 2024r.

Rodzinny czas

Autor: |

To było wyjątkowe, rodzinne i twórcze przedpołudnie. W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wczoraj pierwszy Festiwal Kreatywności, podczas którego widzowie mieli okazję poznać historie kilku świdnickich rodzin.

Festiwal został zorganizowany przez Centrum Usług Społecznych oraz fundację Dobre Perspektywy, w ramach akcji „Listopad miesiącem profilaktyki”. Wydarzenie poprowadziły: Ewa Kossowska, koordynator usług społecznych CUS, a także Renata Elmerych, organizator społeczności lokalnej.

– Jednym z działań podejmowanych przez Centrum Usług Społecznych jest współpraca z organizacjami pozarządowymi. Dzięki temu Centrum ma możliwość realizacji wielu zadań, a zależy nam, by podejmowane współprace były owocne dla naszego miasta. Wydarzenie to impreza kulturalna, podczas której na scenie będziemy gościć uzdolnionych młodych i nieco starszych artystów ze Świdnika, którzy działają rodzinnie – mówił Andrzej Mańka, dyrektor CUS.

Głos zabrała również Marzena Holko-Piwowarska, prezes fundacji Dobre Perspektywy, która podziękowała rodzinom za odwagę i chęć podzielenia się swoimi pasjami z szerszą publicznością.

Na scenie wystąpili: Zygmunt Skwierz z córkami (występ muzyczny), Agnieszka Wolińska i Antoni Marciniak (wspólne wykonanie pracy plastycznej), Dariusz Tokarzewski z wnukiem Janem Sudzikiem (występ wokalny), Edyta Bałaban wraz z Aleksandrem Mazurem (prezentacja muzyczna), siostry Maryla i Zuzanna Gajowiak (układ taneczny), Ewa oraz Regina Kiniorskie (uzdolnienia literackie i artystyczne), Katarzyna i Kamil Banaszek z dziećmi (występ muzyczny), Małgorzata i Maria Mazurek (piosenki i bajka), Katarzyna Zagraba z dziećmi (występ wokalny) oraz Adam Witkowicz z synem Antonim (występ instrumentalny).

Każdemu z występów bacznie przyglądało się jury, w składzie: Marzena Holko-Piwowarska (prezes fundacji Dobre Perspektywy), Anna Wojnarska (kierownik Klubu Seniora) oraz Andrzej Mańka (dyrektor CUS). A. Wojnarska przedstawiła werdykt: – Ogromne brawa dla wszystkich. Nie ma wygranych, nie ma przegranych, wszyscy byliście najlepsi. Mieliśmy okazję zobaczyć jak sztuka łączy pokolenia. Dziękujemy za waszą odwagę i gratulujemy występów.

Zgromadzona publiczność miała okazję również do wysłuchania koncertu rodziny państwa Frigattich, który zakończył dzisiejsze spotkanie (Paulina Łuciuk-Frigatti – sopran, Eduardo Łuciuk Frigatti – gitara, Maria Frigatti – perkusja). Swoją muzyczną przygodę kontynuują już od wielu lat, występując w Polsce oraz za granicą.

Projekt został sfinansowany z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

« z 2 »

Artykuł przeczytano 698 razy

Last modified: 25 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content