sobota, 24 lutego 2024r.

Retro na scenie

Autor: |

Zespół „Retro” działający od niedawna w Klubie Seniora ma za sobą pierwszy wyjazdowy występ. Panie śpiewające pod dyrekcją Janusza Lawgmina wystąpiły w Domu Akcji Katolickiej w parafii pw. Św. Rodziny w Lublinie.

– Pojechaliśmy tam na zaproszenie ks. prałata Tadeusza Pajurka. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Kobiet, a na scenie, oprócz naszych śpiewających seniorek, zaprezentował się duet kabaretowy reprezentujący świdnicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wystąpiły również dzieci z lubelskiej szkoły podstawowej oraz chór z Końskowoli. Dziękuję klubowiczom za wspaniałe przygotowanie, bo godnie reprezentowali Świdnik – mówi Anna Łakota, kierownik Klubu Seniora.

W spotkaniu wzięło też udział większość pozostałych uczestników zajęć w klubie i, jak zgodnie podkreślają, oby takich wyjazdów było jak najwięcej, bo przynoszą dużo radości oraz energii.

– Spędziliśmy ten czas bardzo przyjemnie. Po pięknej części artystycznej był również poczęstunek i integracja. Tam też nie zabrakło dobrej zabawy. Zespół „Retro” zaśpiewał 4 utwory. Dodam, że pracujemy nad nowym repertuarem – mówi Janusz Lawgmin.  

– Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele ciekawych spotkań, bo czujemy się jak rodzina i chętnie  razem przebywamy. Możemy zdradzić, że najbliższe, ze śpiewem,  odbędzie się 21 marca, w Lachówce. Wystąpimy na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Przygotowujemy również piękne, wiosenne kapelusze, w których się zaprezentujemy – dodają Elżbieta Kudełka i Teresa Paradowska.

Klub Seniora powstał jako jedno z zadań projektu „Centrum Aktywności Społecznej w Świdniku”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

aw, fot. Klub Seniora

Artykuł przeczytano 1016 razy

Last modified: 15 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »