niedziela, 24 września 2023r.

Recytatorskie zmagania

Autor: |

Historię Rozwesołka, czarownicy, która czuła się samotna, muchomora oraz niezwykłego psa, czyli bohaterów wierszy Joanny Papuzińskiej, przedstawili w środę najmłodsi. Wszystko za sprawą konkursu recytatorskiego w Przedszkolu nr 6, noszącego imię patronki.

W literackich zmaganiach zmierzyły się przedszkolaki z kilku świdnickich placówek. Mimo początkowej tremy, świetnie odnalazły się na scenie. Ich potyczkom ze słowem uważnie przyglądało się jury, które zdecydowało, że w kategorii 3-,4-latki zwyciężyła Julia Taras. Drugie miejsce zajęła Jagoda Kaczor, a trzecie Hanna Jankowska. Wyróżnienie w tej kategorii powędrowało do Gabrieli Baneckiej. Nagrody przyznano też w kategorii 5-,6-latki. Pierwsze miejsce zajęła Nikola Górna. Na podium uplasowali się też Wiktor Grzesiuk i Agata Puławska (II miejsce), a także Kinga Bzowska i Kamila Kuna (III miejsce). Jurorzy wyróżnili również Julię Guz.
Podczas konkursu nie zabrakło chwili na zabawę i naukę. Dzieci poznały piosenkę opartą o jeden z utworów Joanny Papuzińskiej i przypomniały sobie ulubiony taniec.
af

Artykuł przeczytano 1762 razy

Last modified: 23 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »