sobota, 24 lutego 2024r.

Rećko w Avii

Autor: |

Drugim po Karolu Rawiaku zawodnikiem,  który wzmocni skład siatkarskiej drużyny MKS Avia Świdnik jest 22-letni Mateusz Rećko. Atakujący podpisał z klubem kontrakt ważny do końca zbliżającego się sezonu.

W ataku dołączy do Bartłomieja Żywno. Wychowanek MOS Wola Warszawa grał już z powodzeniem na parkietach pierwszej ligi. Występował w Buskowiance Kielce oraz w AZS Częstochowa, z którym wygrał ligę. Kibice ze Świdnika mogli oglądać jego poczynania całkiem niedawno w naszym mieście, podczas meczów sparingowych z BAS Białystok, w których dał się we znaki zawodnikom żółto-niebieskich.

– Avia wygląda na klub z dużym potencjałem. Po powrocie do I ligi chciałbym pomóc drużynie ten potencjał pokazać, a w przyszłości awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej.  Ostatni sezon spędziłem w drugiej lidze, ale nie uważam tego czasu za stracony, ponieważ również w Białymstoku walczyliśmy o pierwszą ligę. Zdecydowałem się na odejście z tego klubu ze względu na niepewną sytuację jaka tam zapanowała – powiedział M. Rećko.

– To młody, utalentowany, obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi zawodnik. Mateusza można było już oglądać na pierwszoligowych parkietach choćby w Kielcach. Był wyróżniającą się postacią na swojej pozycji. Jeżeli jego talent i umiejętności będą dalej tak  się rozwijać,  to jestem przekonany , że za sezon lub dwa będziemy oglądać go na parkietach PlusLigi – dodał trener Witold Chwastyniak.

Artykuł przeczytano 1132 razy

Last modified: 22 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »