sobota, 24 lutego 2024r.

Razem polecimy wyżej (film)

Autor: |

Jacek Libucha, prezes zarządu PZL-Świdnik i Adam Żurek, prezes zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Avia, podpisali dzisiaj w obecności Waldemara Jaksona, burmistrza Miasta Świdnik i Marcina Dmowskiego, zastępcy burmistrza, umowę sponsorską. Na jej mocy PZL-Świdnik, będący częścią  grupy Leonardo Helicopters, staje się sponsorem tytularnym pierwszej drużyny siatkarskiej  MKS Avia, występującej w Tauron 1. Lidze. Już w dzisiejszym meczu ligowym z BAS Białystok, świdniczanie wystąpią pod nazwą PZL LEONARDO AVIA ŚWIDNIK.

– PZL-Świdnik zawsze był obecny w gospodarczym i społecznym życiu Świdnika, pomagając w realizacji wielu inicjatyw. Jedną z nich było powołanie klubu sportowego, noszącego przez prawie pół wieku nazwę Fabryczny Klub Sportowy Avia. Był on zarówno dla świdniczan jak i pracowników naszego przedsiębiorstwa źródłem dumy i satysfakcji. Pomimo zmieniających się uwarunkowań, Avia Świdnik i PZL-Świdnik były ze sobą nieprzerwanie kojarzone. Obecnie, jako ważna część globalnej grupy Leonardo, PZL-Świdnik uzyskuje nowe możliwości. Dzisiaj wykorzystujemy je, by te skojarzenia na powrót zmaterializować – mówił Jacek Libucha, prezes zarządu PZL-Świdnik.

Avia Świdnik występuje w Tauron 1. Lidze po uzyskaniu awansu w 2020 roku. Każdy z kolejnych sezonów zespół kończył coraz lepszymi wynikami, a w rozgrywkach 2021/2022 zajął czwarte miejsce w tabeli. Właściciele klubu, jego władze, działacze i zawodnicy nie ukrywają aspiracji do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Byłby to historyczny powrót po latach nieobecności.

– Podpisanie umowy sponsorskiej oznacza w pewnym sensie powrót do historycznych korzeni Avii i tradycji opieki, jaką PZL-Świdnik sprawował w przeszłości nad sportem w naszym mieście. Zarówno klub sportowy, jak lotniczy zakład stanowią ważną część fundamentów naszej tożsamości społecznej i miejskiej. Ich współpraca była zawsze gwarancją osiągania sukcesów na najwyższym poziomie. Mam ogromną satysfakcję, że powrót do tej tradycji dzieje się właśnie teraz, kiedy Avia wkracza w ósmą dekadę istnienia. Myślę, że PZL-Świdnik to dla Avii najlepszy wybór jako sponsor tytularny. Jestem pewien, że efekty dzisiejszego podpisania  umowy będą korzystne materialnie, marketingowo i wizerunkowo dla obu stron – przekonywał Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

– Kilka wydarzeń z  ostatnich lat stanowi o przełomie w historii naszego klubu. Pierwszym było powołanie, w 2016 roku, spółki o nazwie Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik, której stuprocentowym właścicielem jest Miasto Świdnik. Otrzymała ona dzięki temu solidne podstawy organizacyjne, finansowe i sportowe, by odbudować dawne znaczenie marki. Drugim, trzy lata temu, stał się awans siatkarskiej drużyny do Tauron 1. Ligi. Dzisiejsze podpisanie umowy jest kolejnym kamieniem milowych na drodze rozwoju świdnickiej siatkówki. Uzyskujemy, a właściwie odzyskujemy wypróbowanego partnera, dzięki któremu będziemy mogli realizować nasze ambitne cele sportowe. Najważniejszym jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli PlusLigi. Jednym z niezbędnym do tego warunków jest posiadanie odpowiedniej infrastruktury, w tym hali sportowej spełniającej wymogi techniczne stawiane arenom, na których mogą być rozgrywane zawody tej rangi. Wybraliśmy już biuro projektowe, które przygotuje dla nas koncepcję, projekt i pozwolenie na budowę hali. Będzie miało na to siedem miesięcy od dnia podpisania umowy. Następnym krokiem będzie znalezienie zewnętrznego dofinansowania inwestycji, czy to ze źródeł Ministerstwa Sportu, czy Funduszu Inwestycji Strategicznych. Jest to kluczowy warunek jej powodzenia. W efekcie ma powstać obiekt o powierzchni 7 tysięcy metrów kwadratowych mieszczący około 2200 miejsc, spełniający wymogi nawet rozgrywek międzynarodowych. Chcemy jednocześnie, żeby było to miejsce do organizacji koncertów, innych wydarzeń kulturalnych i targów  – podkreślał Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Podpisana dzisiaj umowa sponsorska skutkuje poważnym wzmocnieniem finansowych podstaw funkcjonowania pierwszej drużyny siatkówki MKS Avia. Według Adama Żurka, prezesa zarządu klubu stanowi ważny kamień milowy na drodze jej rozwoju.

– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi z tego powodu, że od dziś, dzięki wsparciu nowego sponsora  tytularnego będziemy mogli, mówiąc symbolicznie, latać wyżej – powiedział A. Żurek.

Artykuł przeczytano 952 razy

Last modified: 26 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »