środa, 27 stycznia 2021r.

Razem na święta

Autor: |

Przedszkole nr 3 od wielu lat chętnie podejmuje działania charytatywne, pomagając głównie dzieciom i zwierzętom. Tym razem placówka we współpracy z muzykiem Norbertem „Smołą” Smolińskim wsparła podopiecznych Domu Dziecka w Kijanach.

– To była bardzo spontaniczna akcja. Zainspirował nas Norbert Smoliński, który miał odwiedzić dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kijanach i przekazać im różnego rodzaju gadżety, zebrane od różnych osób i instytucji, między innymi od świdnickiego Urzędu Miasta i Stowarzyszenia Zwykłego Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. Laluś. Postanowiliśmy, że również dołożymy swoją cegiełkę do przygotowania świątecznych upominków – mówi Anna Bubicz, koordynatorka akcji w P nr 3.

Z „Trójki” do placówki w Kijanach trafiły słodycze, piękna choineczka wykonana przez jednego z przedszkolaków oraz życzenia świąteczne.

– Akcje charytatywne staramy się organizować co roku – wyjaśnia Renata Wójcik, dyrektor Zespołu Przedszkoli nr 1, w skład którego wchodzi „Trójka”. – Pomagaliśmy, na przykład, „Naszemu Domowi” w Rybczewicach, zbieraliśmy karmę i koce dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krzesimowie. Podarunki dla dzieci z Kijan były skromne, zależy nam jednak, aby rozwijać kontakty z placówką. Pomysłów na dalsze wsparcie jest mnóstwo, ale wszystko będzie zależało od sytuacji epidemicznej. Na razie wystosujemy list intencyjny.

Przedszkolny wolontariat, prowadzony przez Annę Bubicz i Agnieszkę Sapko, współpracuje również z lubelskimi Motomikołajami (na przykład przy zbiórce dla Rybczewic) oraz świdnickim Komitetem Pomocy SOS „Solidarność”, przekazując fanty na loterie organizowane przez stowarzyszenie lub naczynia w ramach akcji „Chętnie pomożemy, kubek przyniesiemy”. W ramach Dnia Chorego i Dnia Dziecka, a także przed świętami Bożego Narodzenia delegacja P nr 3 odwiedzała też najmłodszych z oddziału dziecięcego świdnickiego szpitala, zanosząc im życzenia i drobne upominki wykonane przez przedszkolaki.

aw, fot. P nr 3

Artykuł przeczytano 596 razy

Last modified: 5 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?