sobota, 24 lutego 2024r.

Radość do przetargu

Autor: |

Ratusz właśnie poszukuje wykonawcy, który zajmie się modernizacją ul. Radość. Prace obejmą wymianę nawierzchni, krawężników i zjazdów do posesji. Mają się zakończyć do 30 listopada.

Jedna z najdłuższych osiedlowych ulic w zachodniej części miasta początkowo nie znalazła się w tegorocznym budżecie. Po wiosennych przetargach okazało się, że kilka z nich zostało rozstrzygniętych taniej, niż pierwotnie zakładano. Oszczędności były znaczne i dotyczyły przede wszystkim postępowań na budowę parków z projektu zielony „LOF” oraz kolektora. To z kolei oznaczało, że do planu tegorocznych inwestycji będzie można dopisać kolejne. Tym sposobem w budżecie znalazły się remonty ul. Kalinowej, fragmentu ul. Głogowej z parkingiem oraz ul. Radość.

Przedstawiciele ratusza zaznaczali, że wszystkie ulice zostaną zmodernizowane. – Zostanie wymieniona na nich nawierzchnia, krawężniki oraz chodniki. Natomiast inwestycja będzie przebiegać po istniejącym śladzie drogi, nie wymaga więc przygotowania projektu – wyjaśniał Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Wstępnie prace na ul. Radość zostały wycenione na 1,3 mln zł. Urzędnicy już ogłosili przetarg na wykonawcę robót. Jego zadaniem będzie zmodernizowanie 720 m ulicy. Jej część, czyli około 400 m jest o szerokości 6 m, pozostały fragment ma szerokość 5,5 m. Zadaniem wykonawcy będzie rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni, zjazdów, krawężników oraz obrzeży, wyregulowanie studzienek kanalizacyjnych, wykonanie podbudowy pod drogę oraz pokrycie jej asfaltem. Wszystkie prace muszą się zakończyć do 30 listopada. Zainteresowani przedsiębiorcy mają czas na składanie ofert do 11 sierpnia.

 

 

Artykuł przeczytano 1394 razy

Last modified: 9 sierpnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »