niedziela, 19 maja 2024r.

Psie historie dla najmłodszych

Autor: |

Dzieci z Przedszkoli nr 4 i 6 (Zespół Przedszkoli nr 2) wzięły dziś udział w spotkaniu z Martą Maj, autorką książki o przygodach psa Precla. Poznały historię o tym, jak pokonał strach, ale też rozmawiały o swoich zwierzątkach i opiece nad nimi.

– Precel ma 3 lata i trzy miesiące, jest kundelkiem i mieszka z nami w bloku w Warszawie. Bardzo lubi biegać, bawić się i jeść.  Jest grzecznym psiakiem. Często wychodzimy z nim na spacery. Nie przyjechał dziś do Świdnika, został z moimi rodzicami i pewnie biega po podwórku. Chcielibyśmy jednak, żebyście go poznali – mówiła Marta Maj, która na warsztaty do Miejskiego Ośrodka Kultury przybyła z panem Mateuszem, współopiekunem czworonoga i pierwowzorem jednego z bohaterów książki dla dzieci „Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach”.

Pani Marta przeczytała przedszkolakom opowieść o Preclu. Dzieci obejrzały  też filmik, w którym główną rolę odgrywa psiak, wykonując różne polecenia swoich opiekunów. Wzięły również udział w quizie dotyczącym, między innymi, odpowiedniego odżywiania czworonogów, a także rozmawiały o psich emocjach i uczuciach. Maluchy wymieniały imiona swoich pupili, opowiadały, co ich  zwierzątka lubią robić i jeść. Na zakończenie warsztatów otrzymały pamiątkowy dyplom i naklejkę.

Przypominamy, że o godz. 16.30, w sali kameralnej MOK odbędzie się spotkanie otwarte z autorką książki o Preclu. Wstęp jest darmowy, a wejściówki można pobrać w kasie kina „Lot”. Podczas wydarzenia, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, będzie można zakupić książeczkę w cenie 29,99 zł. “Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach” to pierwsza z serii historii o sympatycznym kundelku.

aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 400 razy

Last modified: 17 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content