poniedziałek, 20 września 2021r.

Przyjazny sklep w centrum miasta

Autor: |

HYDROCENTRUM to działająca od 7 lat na rynku firma, świadcząca usługi hydrauliczne i budowlane. Do niedawna jej okrętem flagowym był sklep przy ul. Skarżyńskiego 1B. Mimo niepewnej, ze względu na pandemię, sytuacji w branży budowlanej, pojawił się pod tym szyldem kolejny punkt sprzedaży. Tym razem w centrum miasta, przy ul. Wyszyńskiego 14. O szczegółach przedsięwzięcia rozmawiamy z właścicielem firmy Andrzejem Bernatem.

• Czy rygory związane z pandemią koronawirusa mocno poturbowały rynek budowlany?

Dziś już jest pewne, że poradził sobie z koronawirusem lepiej niż inne branże gospodarki. Chociaż wiele firm ogłosiło upadłość,  inne – jak nasza, starały się nie tylko przetrwać, ale i rozwijać. Podjęliśmy takie ryzyko, gdyż po latach obecności zdobyliśmy popularność i uznanie na lokalnym rynku. Pomimo spowolnienia nadal zyskujemy nowych klientów. Drugi sklep, w wygodnej lokalizacji, jest właśnie ukłonem w ich stronę.

• Do jakiego klienta kierujecie swoją ofertę?

– Odwiedzają nas klienci detaliczni, jak również wykonawcy czy firmy szukające współpracy w handlu i usługach. W przypadku nowego sklepu są to w większości klienci detaliczni, mieszkańcy wszystkich części miasta, co bardzo nas cieszy. Dzięki naszej obecności  nie muszą już jechać do wielkiego marketu po uszczelkę, odpowiedni wałek do malowania czy armaturę sanitarną. Na miejscu bez problemu znajdą to, czego w danej chwili pilnie potrzebują.

• Dlaczego warto wstąpić właśnie do Hydrocentrum?

– Przede wszystkim dla szerokiej gamy towarów i usług. Nie jest to typowy market budowlany, gdzie klient czuje się anonimowy i pozostawiony samemu sobie. U nas może opowiedzieć o swoich planach, a w zamian otrzyma fachową poradę. Jeśli sam nie jest w stanie poradzić sobie z zadaniem, może zamówić usługę lub dostać namiary na konkretnego fachowca. Realizujmy kompleksowe prace hydrauliczne, budowlane, ale i drobne naprawy instalacji sanitarnych oraz grzewczych. W pozostałych przypadkach prowadzimy szeroką współpracę z firmami branży budowlanej, wykonawcami przyłączy gazowych, wodnych, glazurnikami i elektrykami. Bardzo często klienci oczekują pomocy w prostych naprawach, na przykład wymiana baterii łazienkowych, spłuczki, termy gazowej, taką pomoc również oferujemy. Duża część osób szuka ekip do remontu całego domu czy wykonania wszystkich instalacji grzewczych, wodnych i gazowych, ale ze względu na ogromny popyt na takie usługi, wykonawcy mają obecnie wyjątkowo napięte terminy. Pod tym względem przeżywamy najgorszy moment od lat.

• Dlaczego tak się dzieje?

– Ponieważ obecnie bardzo trudno znaleźć solidnego fachowca – hydraulika, elektryka czy budowlańca. Większość z nich wybrała pracę za granicą, a ci, którzy zostali, obłożeni są ogromną ilością zamówień. Kalendarze prac wielu moich kontrahentów są zapisane aż do końca 2022 roku. Jakby tego było mało, w branży budowlanej nastąpił gwałtowny wzrost cen towarów i usług. Wiosną wszystkie produkty podrożały średnio od 15 do 50 procent. W przypadku przewodów elektrycznych, stali i niektórych produktów budowlanych nastąpił wzrost nawet o 100 procent. Wraz z podwyżką cen towarów rosną też, niestety, ceny usług. Nie odkładajmy zatem na nieokreśloną przyszłość planów remontowo-budowlanych, tylko starajmy się szukać dobrych wykonawców i dużo wcześniej rezerwować terminy. Nie mamy pewności, czy w perspektywie najbliższych miesięcy ceny się ustabilizują. Możliwe, że w przypadku niektórych produktów spadną i na to liczymy, ale na pewno nie dotyczy to usług. W Hydrocentrum istnieje szansa negocjacji cen, zarówno jeżeli chodzi o towary, jak również usługi, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą z naszą firmą, ale również innymi wykonawcami, którzy z nami współpracują. Chciałbym podkreślić, że ze względu na posiadane przez nas zapasy magazynowe, część asortymentu mamy jeszcze w cenach sprzed podwyżek.

  • Na półkach Hydrocentrum widzimy nie mniejszy wybór towarów niż w niejednym markecie…

– Zdarza się, że duże markety nawiązują współpracę z jedną lub dwiema markami na wyłączność i bardzo często asortyment ten produkowany jest tylko pod dany market, co często wiąże się z niższą jakością i różnicą w cenie. To już spora przeszkoda, zwłaszcza dla wymagających klientów, którzy szukają najwyższej jakości towarów i gwarancji producenta. My sprzedajemy produkty wszystkich kluczowych marek branży budowlanej, hydraulicznej, armatury sanitarnej i osprzętu elektrycznego. Nowością są artykuły BHP, odzież i buty robocze oraz artykuły ogrodnicze. Zawsze stawiamy na profesjonalizm i przyjazne ceny względem każdego klienta, czy to detalicznego, czy hurtowego. Serdecznie zapraszamy do naszego nowego sklepu przy ul. Wyszyńskiego 14, w dni powszednie od godz. 9.00 do 17.00 (w soboty 9.00 -14.00).  Kontakt telefoniczny pod nr 796 796 138.

słs, artykuł sponsorowany

Artykuł przeczytano 417 razy

Last modified: 26 lipca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?