piątek, 23 lutego 2024r.

Przyjaciele przyrody

Autor: |

W Szkole Podstawowej nr 3 odbył się finał XIX Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Przyjaciel Przyrody”. W zmaganiach wzięło udział 22 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

Zgromadzonych powitał dyrektor SP nr 3, Leszek Kalicki. Justyna Legocka, która zorganizowała konkurs wraz z Beatą Mojsym, Magdaleną Toruń i Aleksandrą Ślęp, przedstawiła cele konkursu i zaprosiła wszystkich do rundy finałowej.

Uczniowie napisali test wiedzy, po którym wysłuchali dwóch prezentacji. Pierwsze wystąpienie przygotowała Julia Herda z P.K. Pegimek, przybliżając zagadnienia związane z wodą. Magdalena Szczepanik z Nadleśnictwa Świdnik przeprowadziła zajęcia poświęcone faunie i florze leśnej.

Nagrodzeni uczniowie: I miejsce Zofia Hodun (SP nr 3), II Maciej Kołtunik (SP nr 7), III miejsce Andrzej Wypych (SP nr 5), otrzymali upominki z rąk dyrektora Leszka Kalickiego. Dla każdego uczestnika przygotowano upominek niespodziankę.

– W Światowy Dzień Ochrony Środowiska ludzie na całym świecie zadają sobie pytanie co można zrobić dla ziemi i jak dbać o swoje otoczenie. Wy odpowiedzieliście na nie doskonale – powiedziała A. Ślęp.

Podziękowania w formie własnoręcznie wykonanych drzewek szczęścia trafiły natomiast do sponsorów, którzy wsparli organizację wydarzenia: do P.K. Pegimek, JPD Wypożyczalni maszyn budowlanych oraz Rady Rodziców SP3.

« z 2 »

Artykuł przeczytano 756 razy

Last modified: 6 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »