piątek, 01 marca 2024r.

Przez zabawę do nauki

Autor: |

Kto jeszcze nie był, niech szybko wskakuje w kalosze i udaje się na teren zielony przy Urzędzie Miasta, gdzie do godz. 18.00 trwać będzie piknik naukowy. Wstęp jest bezpłatny, a atrakcji moc.

Jedną z nich jest humanoidalny robot Pepper, z którym można porozmawiać czy nawet zatańczyć. Miłośnicy kosmosu mogą wziąć udział w seansie w mobilnym planetarium i poszerzyć swoją wiedzę na temat planet Układu Słonecznego. Strefa Centrum Nauki Kopernik oferuje mnóstwo interaktywnych stanowisk, na przykład: „Człowiek-układanka”, „Oszukaj swój wzrok”, „Wyścig walców”, „Silny jak serce”, „Uciążliwe echo”, „Jakie dźwięki słyszysz?”, „Sprawdź swoją pamięć”, „Wirujące krzesło”, „Jak powstaje film?”. Ma też drukarkę 3D.  Są eksperymenty fizyczne i chemiczne, prezentacja technik surwiwalowych, gry i zabawy językowe. Najmłodsi chętnie biorą udział w warsztatach mydlarskich, a także samodzielne wykonują przypinki piknikowe. W strefie zdrowia można, między innymi, zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy, ale też nauczyć się podstaw pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zainteresowani mogą poznać ofertę studiów w Akademii Zamojskiej oraz porozmawiać z wykładowcami o tym, jak  wyglądają zajęcia na poszczególnych kierunkach oraz jakie perspektywy kariery otwiera ich ukończenie. Nie brakuje konkursów z nagrodami i strefy gastronomicznej.

 „Akademia dla nauki” to inicjatywa Akademii Zamojskiej, która wspólnie z partnerami: Ministerstwem Edukacji i Nauki, Głównym Urzędem Miar, Centrum Nauki Kopernik oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, organizuje pikniki naukowe na terenie całego województwa lubelskiego. Ich celem jest rozbudzenie ciekawości poznawczej wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzowanie różnych dyscyplin naukowych.

aw

« z 2 »
« z 2 »

Artykuł przeczytano 2312 razy

Last modified: 18 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »