wtorek, 25 stycznia 2022r.

Przemysław Toma dołączył do Avii

Autor: |

Drugim siatkarzem, który dołączył do drużyny Polskiego Cukru Avii Świdnik jest środkowy Przemysław Toma.

Sportowiec we wrześniu tego roku skończy 28 lat. W poprzednim sezonie bronił barw Mickiewicza Kluczbork. W przeszłości grał także w Skrze Bełchatów (młoda liga), CARO Rzeczyca, Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz Huraganie Międzyrzec Podlaski.

W minionym sezonie rozegrał 125 setów, w których zdobył 288 punktów. Był podstawowym zawodnikiem Mickiewicza Kluczbork, z którym zajął ósmą pozycję w tabeli.

– Chcę pomóc Avii na nowo tworzyć historię klubu, która jest bardzo bogata. Szykuje się ciekawy skład z fajnym trenerem. Jeżeli chodzi o to, co słyszałem, klub stoi na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Wszystko wygląda profesjonalnie. Obiecuję, że dam z siebie wszystko na boisku i że będę walczył do końca. Moim atutem na pewno nie jest wzrost, ale nadrabiam to innymi aspektami, jak szybkość, mobilność i czytanie gry – powiedział Przemysław Toma.

– Przemek to jeden z najlepiej blokujących zawodników w pierwszej lidze. Jest szybki i umiejętnie czyta grę. Już w poprzednim sezonie chcieliśmy nawiązać z nim współpracę, dlatego tym bardziej się cieszymy, że teraz się udało i Przemek zasili szeregi naszego zespołu – dodał trener Witold Chwastyniak.

mo

Artykuł przeczytano 402 razy

Last modified: 4 czerwca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?