sobota, 24 lutego 2024r.

Przełamanie siatkarzy (foto)

Autor: |

Siatkarzom PZL LEONARDO Avii Świdnik PZL udało się wreszcie wygrać przed własną publicznością. Żółto-niebiescy zrobili to pierwszy raz od dwóch miesięcy. W 28. kolejce TAURON 1. Ligi pokonali SPS Chrobry Głogów 3:1 (22:25, 25:15, 25:22, 25:19) i na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewnili sobie udział w fazie play off.

Zdecydowanie lepiej to spotkanie zaczęli goście. Szybko uzyskali kilkupunktową przewagę i kontrolowali mecz. Avia próbowała odrobić straty, ale wciąż przypominała bardziej zespół z poprzednich meczów niż ten z pierwszej rundy. Set zakończył się wygraną Chrobrego do 22.

W drugim secie obudzili się świdniczanie. Zagrali wręcz koncertowo. Świetnie poczynali sobie głównie w polu serwisowym. Odrzucili od siatki rywali, którzy mieli problemy z konstruowaniem akcji. Tego seta Avia wygrała aż dziesięcioma punktami.

Trzecia partia była bardzo wyrównana do stanu 20:19. Wówczas najpierw żółto-niebiescy zdobyli cenny punkt po długiej wymianie, a chwilę później bezpośrednio zagrywką ukąsił głogowian Sebastian Matula. To podłamało gości, którzy za chwilę stracili kolejny punkt z kontrataku. Seta zakończył skutecznym atakiem Kamil Kosiba.

W czwartym secie goście mieli kontakt jedynie do stanu 19:17. Od tego momentu zdołali zdobyć jedynie dwa punkty. PZL LEONARDO Avia Świdnik wygrała 25:19 i w całym meczu 3:1.

– Na pewno zeszło z nas trochę ciśnienie, bo wygraliśmy i mamy pewne play offy. Mamy jednak dużo do poprawy, ponieważ nasza gra nie wygląda i nie powala. Zostały nam dwa mecze w rundzie zasadniczej i chcemy je wygrać, by zająć to szóste miejsce i zacząć play offy z tego samego miejsca jak przed rokiem i znów trochę namieszać. Każdy z nas miał i ma duże ambicje względem tego sezonu i liczę na to, że pokażemy jeszcze na co nas stać. Jeśli byśmy grali tak jak potrafimy to robić, to dzisiaj byśmy w ogóle nie rozmawiali o tym czy przystąpimy do play offów, a raczej z którego wysokiego miejsca. Uciekło nam jednak kilka spotkań, więc trzeba się cieszyć z tego, że jesteśmy w ósemce i teraz możemy ugrać coś więcej. Apetyty mamy duże, tym bardziej, że rok temu pokazaliśmy, że z niższego miejsca jesteśmy w stanie powalczyć i mam nadzieję, że i teraz tak się stanie – podsumował MVP meczu z Chrobrym, Kamil Kosiba.

Kolejny mecz PZL LEONARDO Avia Świdnik rozegra już w najbliższą środę. O godzinie 18:00 zmierzą się na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork. Po świątecznej przerwie żółto-niebiescy wrócą do gry przed własną publicznością. W sobotę 15 kwietnia o godzinie 17:00 podejmą Olimpię Sulęcin.

PZL LEONARDO Avia Świdnik – SPS Chrobry Głogów 3:1 (22:25, 25:15, 25:22, 25:19)

MVP:Kamil Kosiba

Najwięcej punktów dla Avii: Kosiba (21), Rećko (17), Łysikowski (15).

Artykuł przeczytano 806 razy

Last modified: 2 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »