środa, 27 stycznia 2021r.

Przełamanie siatkarzy Avii

Autor: |

W meczu 16. kolejki TAURON 1. Ligi Polski Cukier Avia Świdnik pokonał MCKiS Jaworzno 3:1 (25:22, 24:26, 25:23, 25:22). To pierwsze zwycięstwo żółto-niebieskich od 9 grudnia ubiegłego roku.

AZS AGH Kraków to drużyna, która jako ostatnia dała się ograć świdniczanom. Czterech kolejnych spotkań Avia nie potrafiła rozstrzygnąć na swoją korzyść. W spotkaniu otwierającym 2021 rok żółto-niebiescy podejmowali MCKiS Jaworzno, a więc zespół, który pokonali na inaugurację sezonu, na wyjeździe, 3:0. Przed tą kolejką goście okupowali ostatnie miejsce w tabeli, zaś Avia zajmowała ósmą lokatę.

Pierwszy set jej rywalizacji rozpoczął się od wyrównanej walki. Najpierw było 4:4, potem 8:8. Wówczas, dzięki dobrej zagrywce, przewagę czterech punktów uzyskali goście. Avii udało się zmniejszyć stratę do jednego punktu, ale znów do głosu doszło Jaworzno i było 12:15. Świdniczanie gonili wynik, co dało zamierzony efekt. Dobrą zmianę dał Bartłomiej Żywno i zrobiło się 18:18. Końcówka należała do żółto-niebieskich, którzy wygrali ją 25:22.

Drugą partię lepiej rozpoczęli goście. Szybko wyszli na 2:0, by chwilę później prowadzić już 4:1. Wtedy do gry wrócili świdniczanie wyrównując stan seta. Przez większą część tej partii obie drużyny grały punkt za punkt. W końcówce dzięki dobrej zagrywce Jaworzno wyszło na prowadzenie 21:18. Gospodarze zdołali wyrównać przy stanie 23:23, ale tym razem więcej spokoju w ostatnich piłkach tego seta zachowali goście wygrywając 26:24.

W trzecim secie goście szybko wyszli na prowadzenie. Z każdą piłką ich przewaga rosła i w pewnym momencie wynosiła już pięć punktów. Avia nie poddała się i za sprawą coraz lepszych ataków Mateusza Rećki oraz skutecznego na środku Rafała Obermelera doprowadziła do remisu 17:17. Ostatnie piłki należały do gospodarzy, a zamykającą tę partię akcję skończył Łukasz Swodczyk.

Początek ostatniego seta znów grany był pod dyktando Jaworzna. Goście prowadzili już 18:13. Gdy wydawało się, że do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebny będzie tie break, świdniczanie zaczęli sukcesywnie odrabiać straty. Ważną rolę w wyciągnięciu zespołu w trudnym momencie miał kapitan, Jakub Guz. Goście zbyt dużo sił stracili na dyskusje z sędziami i końcowe piłki ostatniej odsłony padły łupem Avii.

Najbliższy mecz Polski Cukier Avia Świdnik rozegra już w najbliższą sobotę. O godzinie 17.00 podopieczni Witolda Chwastyniaka zagrają we Wrześni z miejscowym Krispolem.

Polski Cukier Avia Świdnik –  MCKiS Jaworzno 3:1 (25:22, 24:26, 25:23, 25:22).

Avia: Walawender, Obermeler, Sługocki, Rećko, Swodczyk, Rawiak, Kuś (libero) oraz Guz, Nowak i Żywno.

Jaworzno: Polczyk, Bieńkowski, Siemiątkowski, Pietras, Polański, Gulak, Ledwoń (libero) oraz Wojtaszkiewicz i Szwed.

MVP: Mateusz Rećko (21 punktów)

Najwięcej punktów dla Avii: Rećko (15),Obermeler (12) i Swodczyk (11)

Inne wyniki 16. kolejki TURON 1. Ligi

Mickiewicz Kluczbork – LUK Politechnika Lublin 3:1

BAS Białystok – Krispol Września 3:2

KPS Siedlce – BBTS Bielsko-Biała 0:3

AZS AGH Kraków – eWinner Gwardia Wrocław 3:1

ZAKSA Strzelce Opolskie – Olimpia Sulęcin 0:3

mo

Artykuł przeczytano 206 razy

Last modified: 7 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?