poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Prezes doradzi burmistrzowi

Autor: |

Przez wiele lat szefował jednej z największych firm w regionie. Teraz społecznie wspomoże władze miasta. Mieczysław Majewski, były prezes PZL – Świdnik został doradcą burmistrza do spraw współpracy z przedsiębiorcami.

Jakie zadania będzie miał nowy doradca burmistrza? Zgodnie z zarządzeniem, zajmie się, między innymi, analizą planów strategicznych rozwoju miasta pod kątem wspierania przedsiębiorczości i będzie brał udział w przyciąganiu do Świdnika inwestorów. Do jego zadań należy również współpraca z jednostkami samorządu gospodarczego, organizacjami samorządowymi oraz instytucjami nauki. Nowy doradca ma też wspierać budowanie wizerunku Świdnika jako miejsca atrakcyjnego dla prowadzenia działalności gospodarczej i pomagać w rozwoju startupom.

Przedstawiciele ratusza nie ukrywają, że chcą skorzystać z wieloletniego doświadczenia świeżo powołanego doradcy.

– Mieczysław Majewski jest doskonale znaną postacią w kręgach biznesowych, wieloletnim prezesem PZL-Świdnik. Cieszymy się, że dołączył do naszego zespołu – mówi burmistrz Waldemar Jakson i dodaje. – Przygotowujemy się do nowych przedsięwzięć. Chcemy się skupić na maksymalnym wykorzystaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, żeby jednak po nie skutecznie sięgnąć, musimy się jak najlepiej przygotować. Cały czas pracujemy również nad pozyskaniem i rozwojem terenów w Świdniku przeznaczonych dla przedsiębiorców. Liczymy, że między innymi, w tych obszarach będziemy mogli liczyć na radę i wsparcie Mieczysława Majewskiego.

Weloletni prezes zarządu PZL – Świdnik, członek ogólnokrajowych i europejskich władz stowarzyszeń przemysłu lotniczego i obronnego, traktuje zaproszenie burmistrza jako nowe, interesujące doświadczenie:

– Myślę, że czterdzieści lat spędzonych w Świdniku, ciągły kontakt z różnymi środowiskami miasta, dały mi dość pełny obraz jego potrzeb i potencjału. W przeszłości PZL-Świdnik był animatorem licznych działań pozalotniczych. Sprawował opiekę nad strażą pożarną, miał własne szkoły, przedszkola, służbę zdrowia, dom kultury, a nawet bloki mieszkalne. Z czasem realia zmieniły ten stan rzeczy, ale wiedza pozostała. Mam nadzieję, że moje doświadczenia biznesowe mogą pomóc w wychodzeniu naprzeciw wyzwaniom, jakie nas w najbliższych latach czekają. W lotnictwie działanie polega na przewidywaniu wydarzeń w długiej perspektywie czasu. Proces tworzenia nowego produktu, przygotowania go do sprzedaży, trwa kilka, nawet kilkanaście lat. Sądzę, że w innych dziedzinach też trzeba myśleć daleko do przodu. Uważam, że dzięki całej swojej zawodowej drodze, jestem do tego przygotowany. W przypadku miasta również nie można ograniczać się do planowania z horyzontem jednej kadencji. Należy myśleć w kategoriach dziesięciu, dwudziestu, albo i więcej lat. Wtedy w sposób racjonalny możemy przygotować się na przyszłość. Gdyby władze samorządowe Świdnika nie zadbały w swoim czasie przewidująco o infrastrukturę, nie rozwijałaby się tak dynamicznie. Rozwój wymaga ciągłego odkrywania nowego potencjału miejsca i ludzi, a także konsekwentnego działania. Chętnie przystałem na propozycję pana burmistrza, który zaproponował mi honorową funkcję doradcy w sprawach biznesu. Jestem już spełniony jako inżynier, biznesmen, człowiek, który dążył do tego, by zapewnić spokojny byt rodzinie. Myślę, że to dobry moment, żeby bezinteresownie zrobić coś pro publico bono.

kal, jmr

Artykuł przeczytano 698 razy

Last modified: 17 maja, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?