czwartek, 07 grudnia 2023r.

Premier z wizytą w Świdniku

Autor: |

Z mieszkańcami naszego miasta spotkał się dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Na placu Konstytucji 3 maja świdniczan i szefa rządu powitał Artur Soboń, poseł na Sejm RP.

– Pan premier nie przyjechał do Świdnika po raz pierwszy. Natomiast dzisiaj był już w PZL-Świdnik, gdzie spotkał się z załogą. Śmigłowiec AW149 za chwilę wejdzie do sił zbrojnych polskiej armii. 32 takie śmigłowce to kontrakt na ponad 8 miliardów złotych. Już dzisiaj sprawił, że w zakładzie powstało 500 nowych miejsc pracy. Trwają rozmowy na temat kolejnych kontraktów, dotyczących AW101. Gdyby się udało, do polskiej armii trafi ich 22, a my w Świdniku mielibyśmy największą linię produkcyjną, największa inwestycję od 30 lat w Polsce. To zmiana tej polityki, którą pamiętamy z czasów naszych poprzedników. Pan premier był też na  jednej z inwestycji drogowych, która powstała dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Blisko 12 miliardów złotych trafiło na inwestycje lokalne w województwie lubelskim.  Premier Mateusz Morawiecki ogłosił też kolejny program poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z którego samorządy, gminy i powiaty, będą korzystały – wyjaśniał A. Soboń. – Dodał: –  Jesteśmy tu dzisiaj po to, by posłuchać jak będzie wyglądała Polska, po co są te wybory, co dzisiaj dla rządu pana premiera Mateusza Morawieckiego, dla rządu Prawa i Sprawiedliwości jest najważniejsze. Oddaję Panu głos, Panie Premierze. Ten punkt programu jest dla nas najważniejszy.

– Witam serdecznie wszystkich państwa i dziękuję za tak liczne przybycie – mówił premier Mateusz Morawiecki. – Jak zwykle na Świdnik można liczyć. Przyjechałem, żeby porozmawiać z państwem i przestawić kilka najważniejszych tematów i spraw. Chcę poprosić państwa, abyście w hołdzie naszym funkcjonariuszom podnieśli biało-czerwone flagi i zamachali nimi dla żołnierzy Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Straży Granicznej. Dziękujemy im za służbę na granicy. Przystąpiliśmy do wielkiej odbudowy polskiej armii. Odtwarzamy jednostki wojskowe po tym, jak zlikwidowali je nasi poprzednicy.  Dziewięć lat temu było 95 tysięcy żołnierzy, dzisiaj jest ich ponad 170 tysięcy. Kupujemy nowa broń za granicą. Zwiększyliśmy produkcję polskich „Krabów”. Chcę też podkreślić, że w Świdniku przyjęliśmy w ostatnim czasie 500 nowych pracowników pod obsługę nowego zamówienia. Nasze nowe śmigłowce AW149 będą służyły polskiej armii. Rząd Prawa i Sprawiedliwości naprawia też budżet i likwiduje olbrzymią lukę finansową. W Ministerstwie Finansów pracuje Artur Soboń, poseł z waszego miasta, i on też wielce się do tego przyczynił. Dziękuję jemu i dziękuję wszystkim posłom Prawa i Sprawiedliwości za to, co udało się zrobić. Pamiętajmy, kto nie broni polskich interesów, będzie musiał bronić obcych.

Szef rządu mówił również o embargu na ukraińskie zboże, interesie polskich rolników, obronie dobrego imienia Polski. Zachęcał także do udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych, a także w referendum, w którym Polacy będą mogli odpowiedzieć na pytania związane z wiekiem emerytalnym, likwidacją zapory na granicy z Białorusią, nielegalną emigracją, wyprzedażą polskiego majątku.

– 15 października przyjdźcie i zagłosujcie tak, jak podpowiadają wam wasze serce, sumienie i umysł. Te wybory są najważniejszymi wyborami do 1989 roku. Dlatego proszę, byście wzięli w nich udział. Proszę o głos na drużynę Prawa i Sprawiedliwości – apelował M. Morawiecki. Dodał: – Nie ukrywamy, nasz rząd popełniał też błędy. Przepraszam za nie wszystkich ze Świdnika, wszystkich rolników i wszystkich Polaków. Ale przez te 8 lat udało się zmienić Polskę. Postarajmy się razem, by nadal się zmieniała, bo jest tego warta.

Mieszkańcy mieli też okazję obejrzeć występ Zespołu Tańca Ludowego „Leszczyniacy”.

aw

« z 3 »

Artykuł przeczytano 352 razy

Last modified: 22 września, 2023

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »