piątek, 01 marca 2024r.

Pożegnanie Lata już w ten weekend

Autor: |

Koncerty największych osobowości polskiej sceny muzycznej, musicale, Wioska Dziecięca, dyskoteka pod gwiazdami, lunapark, a do tego VI Fly Rajd oraz XIV Zlot Motocykli WSK i Innych. Ci, którzy w ten weekend wybiorą się na „Pożegnanie Lata” (kliknij, by przejść do wydarzenia na Facebooku), imprezę na lotnisku trawiastym w Świdniku, na pewno nie będą się nudzić.

– Zadbaliśmy, żeby w czasie tych dwóch dni każdy znalazł coś dla siebie. Zaprosiliśmy artystów reprezentujących różne gatunki muzyki. Teatr, który spodoba się zarówno młodszym, jak i nieco starszym widzom. Dodatkowo, podczas „Pożegnania Lata” odbędą się liczne imprezy towarzyszące – wystawy, Fly Rajd czy Zlot Motocykli WSK i Innych – mówi Katarzyna Lis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę z atrakcji będzie można skorzystać już od godz. 13.00. Najmłodsi poskaczą na dmuchanym miasteczku zabaw, a starsi zaszaleją w lunaparku. Przez cały weekend na lotnisku trawiastym będą też dostępne: stoiska handlowe i gastronomiczne oraz Wioska Dziecięca, w której odbędą się warsztaty edukacji recyklingowej. 

Co w sobotę i niedzielę?

Pierwszego dnia impreza zostanie oficjalnie otwarta o godz. 16.00. Pięć minut później na najmłodszych czeka podróż do krainy musicalu, w którą zabierze ich Teatr Katarynka. Aktorzy przygotowali dla młodych widzów spektakl „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”, opowiadający o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Już o godz. 18.00 na scenie głównej zobaczymy pierwszą, muzyczną gwiazdę. Przed świdnicką publicznością wystąpi Viki Gabor, natomiast o godz. 20.00 IRA. Sobotę zakończy dyskoteka pod gwiazdami, która rozpocznie się o godz. 21.30 i potrwa do północy.

Niedziela oficjalnie wystartuje o godz. 15.30. Już o 15.35 Teatr Katarynka zaprosi widzów na kolejne spotkanie. Tym razem zaprezentuje musical „Morskie Opowieści”, przenosząc najmłodszych na pokład pewnego statku. O 17.30 na scenie głównej wystąpi Damian Syjonfam z zespołem, a o 19.30 legendarny Kult.

Imprezy towarzyszące

„Pożegnanie Lata” to nie tylko koncerty i spektakle. Na uczestników czekają wystawy: samochodów i motocykli PRL; lotnicza przygotowana przez Warsztat Lotniczy TZL; sprzętu wojskowego, prezentowanego przez 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej. Z okazji jubileuszu 70-lecia Areoklubu Świdnik zobaczymy ekspozycję samolotów oraz skoki spadochronowe.

A także Wioska Dziecięca, animacje dla najmłodszych, w tym: koncerty, warsztaty aktorskie, zabawy ruchowe, koncert piosenek Disney’a (niedziela), wizyta żywej maskotki, modelowanie balonów, gry wielkoformatowe, strefa baniek, strefa sportowa i kącik malucha

Podczas wydarzenia odbędzie się też prezentacja pierwszego, polskiego autobusu, wykonanego jako pojazd wodorowy w zabudowie modułowej.

Sporo emocji dostarczy także VI Fly Rajd’2022 „Z uśmiechem przez Polskę”, który organizuje NAVCOM SYSTEMS Fly Flying Academy. W ramach imprezy zaplanowano zwiedzanie laboratoriów CSI, PANS w Chełmie, konkurencje lotnicze i skoki spadochroniarzy z grupy Sky Magic. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, w godz. 9.00-16.00. Szczegóły dostępne są na Facebooku.

Dla tych, którzy od samolotów wolą ryk silników, też przygotowano coś ciekawego. Do Świdnika powraca Zlot Motocykli WSK i Innych, który organizuje Świdnicki Klub Motocyklowy Usarz. Po raz czternasty na Lubelszczyznę zjadą jedyne w swoim rodzaju Wuseki, ale nie tylko. W sobotę, o godz. 12.00 z ul. Sportowej wystartuje parada motocyklowa, która przejedzie ulicami miasta. Oficjalne rozpoczęcie zlotu nastąpi o godz. 12.30 na placu Konstytucji 3 maja. W ramach imprezy przewidziano konkursy, wystawę motocykli, konkurencje i giełdę części i staroci. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Uwaga kierowcy!

Przy okazji parady motocyklowej mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Jej uczestnicy wyruszą o godz. 12.00 z ul. Sportowej. Następnie pojadą ul. Tadeusza Góry, al. Lotników Polskich aż do skrzyżowania z Solidarności i Jana Pawła II. Potem zawrócą, ponownie przejadą al. Lotników Polskich, skręcą w ul. Niepodległości i o 12.30 zatrzymają się na placu Konstytucji. Chwilę później ruszą ul. Niepodległości w kierunku Kosynierów, następnie Racławicką i al. Lotników Polskich aż do ul. Sportowej. Paradę będzie zabezpieczała policja.

Bilety w kasie lub online

Wejściówki na imprezę można kupić poprzez stronę www.biletyna.pl oraz w kasie Kina Lot (czynna w godz. 14.00-20.00). Dostępne będą także w dniu imprezy, w stanowiskach kasowych przy wejściach.

Bilet jednodniowy, normalny na „Pożegnanie Lata” kosztuje 10 zł, ulgowy – 8 zł (przysługuje: uczniom, studentom, dzieciom od lat 7, emerytom, rencistom, honorowym dawcom krwi, osobom niepełnosprawnym – po okazaniu ważnej legitymacji/odpowiedniego dokumentu oraz rodzicom wchodzącym na teren imprezy z dzieckiem/dziećmi lub rodzicowi wchodzącemu na teren imprezy z dziećmi (min. 3 osoby). Bezpłatnie w imprezie udział wezmą: dzieci do 6. roku życia, kombatanci wojenni – po okazaniu legitymacji kombatanckiej, umundurowani żołnierze służby czynnej, Policji, PSP, OSP lub Straży Miejskiej – po okazaniu legitymacji.

Na podstawie biletu uczestnik otrzyma opaskę upoważniającą do wielokrotnego wstępu danego dnia na teren wydarzenia.

Organizatorami „Pożegnania Lata” są: Miejski Ośrodek Kultury i Miasto Świdnik.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm Artur Soboń, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka oraz Burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson.

Sponsorami głównymi są: Perła Browary Lubelskie S.A. i WSK PZL-Świdnik Spółka z Grupy Leonardo Helicopters Company.

Partnerzy wydarzenia: Lubelskie Smakuj Życie i EKO-PUNKT Organizacja Odzysku Opakowań S.A. .

Sponsorzy: NesoBus, M Park, LCP, LW Bogdanka, Carrara Lublin, Bricomarche Świdnik, Alternatywne Biuro Nieruchomości, Remondis Świdnik Sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świdniku, Wulkano Perfect, OSM Piaski, Szkoła językowa Nice and Wise.

Patronat medialny sprawują: Portal Świdnik-wysokich lotów, Czasopismo Miasto!, Głos Świdnika, Świdnik.TV, Nowy Tydzień, Radio Eska, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin.

fot. materiały prasowe artystów

Artykuł przeczytano 1256 razy

Last modified: 1 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »