wtorek, 07 lipca 2020r.

Pożegnają szkołę bez uroczystości

Autor: |

Jutro uczniowie z całej Polski zakończą rok szkolny 2019/2020. Z powodu epidemii koronawirusa był on wyjątkowo trudny. Jak świdnickie placówki przygotowały się na ten dzień?

Z oficjalnego pożegnania zrezygnowała Szkoła Podstawowa nr 3. Wszyscy uczniowie otrzymają jednak świadectwa w formie elektronicznej.
– Ósmoklasiści będą mogli odebrać oryginał dokumentu już w poniedziałek. Pozostali uczniowie muszą poczekać do 1 lipca – mówi Marek Kwieciński, dyrektor SP nr 3.
Na ostatnie spotkanie zdecydowały się Szkoły Podstawowe nr 5 i 7. Zakończenie odbędzie się jednak wyłącznie dla tegorocznych absolwentów i zostanie przeprowadzone w reżimie sanitarnym.
– Uczniowie będą wchodzić pojedynczo przez główne wejście, a wychodzić przez parking. Przed budynkiem będą oczekiwać w bezpiecznej odległości. Świadectwa wręczę osobiście, wspólnie z wychowawcą. Po otrzymaniu dokumentu uczeń podpisze odbiór własnym długopisem. Każdy będzie miał obowiązkowo rękawiczki oraz maseczkę – mówi Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.
Ósmoklasiści z „Piątki” spotkają się na patio, przy tablicy Janusza Kusocińskiego. Na teren szkoły wejdą tylko uczniowie, bez osób towarzyszących. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00, a ostatnie o godzinie 13.30. Każda klasa zostanie podzielona na dwie grupy. Świadectwa będą odbierać w odstępie 30-minutowym.
– Pozostałe klasy otrzymają świadectwa osobiście we wrześniu, podczas rozpoczęcia następnego roku szkolnego. Jeśli ktoś potrzebuje dokumentu, może go odebrać od 26 czerwca – dodaje T. Szydło.
Klasy ósme z „Siódemki” będą odbierać świadectwa, co godzinę, na hali sportowej. Pierwsza klasa spotka się o godzinie 9.00, a ostatnia o 12.00.
Tak samo jak w przypadku SP nr 5, tego dnia podopieczni klas I-VII z SP nr 7 nie przyjdą do szkoły. Ich świadectwa zostaną wygenerowane z dziennika elektronicznego i dostarczone w formie elektronicznej.
– Oryginały odbiorą osobiście w sekretariacie szkoły od 1 lipca do 14 sierpnia – mówi Piotr Bogusz, dyrektor SP nr 7.
Zakończenie roku szkolnego w SP nr 4 będzie trwało 3 dni. Dyrekcja zrezygnowała jednak z części oficjalnej.
– Zapraszamy po odbiór świadectw wszystkich chętnych uczniów. Spotkamy się w piątek, poniedziałek i wtorek. Wszystkie klasy podzielimy na mniejsze pięcioosobowe grupki. Dla każdej z nich przeznaczyliśmy 30 minut. Oczywiście zachowamy środki bezpieczeństwa. Każda osoba musi przyjść w rękawiczkach i maseczce – mówi Mirosław Król, dyrektor ZSO nr 1.
Jeżeli pogoda dopisze podopieczni „Czwórki” spotkają się na świeżym powietrzu. – Mamy nadzieję, że będzie ciepło i słonecznie. W razie opadów deszczu pożegnamy się wewnątrz szkoły – dodaje M. Król.
nat

Artykuł przeczytano 622 razy

Last modified: 25 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?