sobota, 06 czerwca 2020r.

Pozbądź się azbestu

Autor: |

Po raz kolejny mieszkańcy Świdnika mają szansę bezpłatnie usunąć azbest z dachu. Chętni, od 25 maja, mogą składać wnioski do Urzędu Miasta. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 3 lipca.

To już czwarty nabór realizowany w ramach projektu „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Działania obejmą demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie odpadów azbestowych. Dzięki zmianie regulaminu dobrowolnego przystąpienia do projektu, cały proces został ułatwiony. Osoba, która złożyła, bądź złoży wniosek o demontaż, a usunie azbest we własnym zakresie, nie musi ponownie składać zgłoszenia. Wystarczy, że podpisze oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu z demontażu na odbiór odpadu z ziemi.

Informacje o przyjmowaniu wniosków oraz realizacji projektu można uzyskać pod nr tel. 81 751 86 99 lub na stronie www.azbest.lubelskie.pl, gdzie dostępne są również dokumenty niezbędne do naboru.

– Osoby zakwalifikowane w niniejszym naborze, uzyskają wsparcie w latach 2020-2021, po zrealizowaniu zgłoszeń lokalizacji osób z poprzednich trzech naborów – informują pracownicy UM.

af

Artykuł przeczytano 122 razy

Last modified: 22 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?