piątek, 23 lutego 2024r.

Piaski. Pozbądź się azbestu

Autor: |

Każdy mieszkaniec za darmo może pozbyć się szkodliwego materiału. Wystarczy, że zgłosi się do Urzędu Miasta. Jest też nowy, bardziej przyjazny, regulamin.

Władze Piask ogłasiły nabór wniosków od osób zainteresowanych usunięciem z ich posesji elementów zawierających azbest. przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się w poniedziałek 25 maja i potrwa do 3 lipca.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: http://www.azbest.lubelskie.pl. Tam też znajdują się druki, które trzeba wypełnić składając wniosek do programu (zakładka “aktualności”). Informacje udzielane są również w UM Piaski.

Zainteresowani mogą wnioskować np. o zdjęcie eternitu z dachu lub o wywiezienie elementów, które samodzielnie zdemontowali. W tym drugim przypadku procedury zostały uproszczone. Mieszkaniec podpisuje oświadczenie o przekwalifikowaniu zgłoszenia z demontażu na odbiór “z ziemi”. Nie będzie już musiał ponownie składać zgłoszenia lokalizacji na sam odbiór zdjętego azbestu.

Urzędnicy informują, że osoby zakwalifikowane w trwającej edycji programu dostaną pomoc w latach 2020 – 2021, po tym, jak azbest zostanie zabrany od mieszkańców, którzy zgłosili się w poprzednich naborach.

To już czwarta edycja akcji, która ma doprowadzić do usunięcia azbestu m.in. z dachów domów i budynków gospodarczych. Działanie realizowane jest w ramach  projektu „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

rp

Artykuł przeczytano 1103 razy

Last modified: 27 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »