środa, 06 grudnia 2023r.

Pożarnictwo bez tajemnic

Autor: |

Przed uczniami świdnickich szkół stanęło trudne zadanie. Musieli się wykazać gruntowaną wiedzą pożarniczą. Na tych, którzy przygotowali się najlepiej czekały atrakcyjne nagrody i perspektywa kolejnych zwycięstw.

W etapie gminnym XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” wzięli udział uczniowie ze świdnickich szkół. Wcześniej w ich placówkach odbyły się eliminacje. Do części gminnej zmagań zakwalifikowało się 32 uczestników. Zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. W środę spotkali się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

Uczniowie musieli wykazać się bardzo szeroką wiedzą. – Pytania dotyczyły m.in. historii pożarnictwa, ale również przepisów przeciwpożarowych, sposobów zachowania się w trakcie różnych zdarzeń czy ratownictwa medycznego – wylicza st.kpt. Paweł Dańko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świdniku.

Wszyscy uczestnicy konkursu i przygotowujący ich do rywalizacji nauczyciele, mogli liczyć na drobne upominki. Natomiast dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej, ratusz ufundował atrakcyjne nagrody. Uczniowie, z rąk Ewy Jankowskiej, sekretarz miasta, otrzymali smartwatche, słuchawki bezprzewodowe, akcesoria elektroniczne i pluszowe maskotki.

Przed zwycięzcami już za chwilę kolejne wyzwanie. W poniedziałek, w Trawnikach, odbędzie się etap powiatowy konkursu. Ci, którzy wypadną w nim najlepiej wezmą udział w zmaganiach wojewódzkich. Ostatnim przystankiem jest centralna edycja turnieju. Zwycięzcy oprócz nagród, będą mogli zostać strażakami.

– Zdobycie pierwszych miejsc w etapie centralnym daje możliwość przyjęcia do szkół pożarniczych bez egzaminów – dodaje P. Dańko.

 

Zwycięzcy eliminacji gminnych:

Kategoria kl. I-VI
I miejsce Natalia Przybysz (SP nr 7)
II miejsce Magdalena Jaworska (SP nr 3)
III miejsce Tomasz Kosiński (SP nr 3)

Kategoria kl. VII-VIII i III klasa gimnazjum
I miejsce Martyna Poniewozik (SP nr 5)
II miejsce Patrycja Kostrzanowska (SP nr 4)
III miejsce Martyna Grela (SP nr 7)

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Piotr Jasielski (I LO)
II miejsce Michał Szymański (II LO)
III miejsce Dawid Czupryn (II LO)

Artykuł przeczytano 2042 razy

Last modified: 20 marca, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »