sobota, 20 lipca 2024r.

Powstanie nowy park

Autor: |

Obok kompleksu basenów przy ul. Fabrycznej powstanie również park miejski. To kolejna zielona oaza przygotowywana w ramach projektu Zintegrowanych Inwestycji Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego (tzw. Zielony LOF). Ratusz ogłosił właśnie przetarg na jej wykonanie.

W nowym miejscu wypoczynku na świdniczan czekać będą, między innymi: park linowy i piknikowy, tężnia solankowa, ścianka do boulderingu, plac zabaw, plac sprawnościowy, alejki, ławki czy zdroje wody pitnej. Nie zabraknie też nowych nasadzeń drzew i krzewów, w tym ogródka botanicz­nego. Firmy, chcące wziąć udział w przetargu, mogą składać swoje oferty do końca lipca. Inwestycja ma powstać w rok od podpisania umowy.
– Chcę, żeby Świdnik był coraz lep­szym miejscem do życia dla miesz­kańców. Dlatego, między innymi, zabiegamy o miejsca, w których każdy będzie mógł odpocząć i na­brać sił z dala od ulicznego gwaru – tłumaczy Waldemar Jakson, bur­mistrz Świdnika. Podkreśla: – Park przy ulicy Fabrycznej świetnie uzu­pełni basenową ofertę i wpisze się w część miasta przeznaczoną na rekreację i uprawianie sportu.
Park przy ulicy Fabrycznej jest jednym z czterech miejsc powstających w naszym mieście w ramach Zielonego LOF. Zielone zakątki pojawią się także przy alei Lotników Polskich, za stacją paliw (w trakcie budowy), między osiedlami Brzeziny I i II (do końca 2020 roku) oraz przy ulicy Krępieckiej, na dawnym składowisku śmieci (również do końca 2020 roku).

rp, fot. Animal Planet

Artykuł przeczytano 1210 razy

Last modified: 30 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content