piątek, 01 marca 2024r.

Powracają do nauki

Autor: |

11 maja przedszkolaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego powróciły do zajęć. Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieci, pracowników i rodziców, placówka wprowadziła reżim sanitarny.

– Stosujemy się do zasad ustanowionych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Rodzic przyprowadza dziecko do drzwi, a następnie pracownik ośrodka je odbiera. Codziennie sprawdzamy temperaturę ciała. Obecnie mamy pod opieką dwójkę maluchów i jedno dziecko z zerówki. Dzieci przynoszą ze sobą jedzenie z domu. Jeśli do szkoły powróci więcej uczniów to nasza kuchnia wznowi przygotowywanie posiłków – mówi Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW.

Na powrót do szkoły czekają również pozostali podopieczni placówki: – Trwają rozmowy i konsultacje. Od 20 maja, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, będziemy stopniowo przywracać wsparcie nauczycieli i specjalistów dla potrzeb dzieci i uczniów, niezbędnych do funkcjonowania i rozwoju. Chodzi o realizację zajęć rewalidacyjnych, rewalidacyjno-wychowawczych oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, także w ramach programu „Za Życiem” – tłumaczy E. Krupa.

Komputery już czekają

Powrót do szkoły będzie dla podopiecznych ośrodka wyjątkowo radosny. W tym tygodniu, SOSW powiększył się o 16 nowych laptopów. Jest to nagroda za wygraną w konkursie „Mobilna Pracownia Multimedialna”, Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej #OseWyzwanie – OSERegio.

– Otrzymaliśmy również 6 urządzeń od Starostwa Powiatowego. Mamy w planach także zakup laptopów z programu „Rehabilitacja 25 plus”, finansowanego ze środków PFRON. Cieszymy się, że ośrodek jest bardzo dobrze wyposażony w sprzęt komputerowy. W naszym ośrodku komputery odgrywają istotną rolę w edukacji, terapii i profilaktyce – dodaje E. Krupa.

nat, fot. SOSW

Artykuł przeczytano 1172 razy

Last modified: 19 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »