sobota, 19 września 2020r.

Powiat. Upamiętnij wielkie rocznice – szansa dla organizacji pozarządowych

Autor: |

Otwarty konkurs ofert pod hasłem „1918 i 1920 pamiętamy” ogłosiło Ministerstwo Obrony Narodowej. Konkurs przeznaczony jest dla organizacji pozarządowych, które chcą uczcić wielkie rocznice z historii naszego kraju.

Kwota dotacji na wszystkie zadania sięga 2,5 mln zł – informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Na co można otrzymać pieniądze?

Szanse mają m.in. programy patriotyczno-edukacyjne np. „żywe lekcje historii”, wystawy, seminaria, konferencje, organizowane również online, a także  podróże historyczne do miejsc bezpośrednio związanych z wydarzeniami historycznymi i  bohaterskimi walkami 1918 i 1920 roku.

Urząd przypomina, że wśród zadań jest także opieka nad grobami poległych w walce o Niepodległość, odnajdywanie „zapomnianych” grobów, składanie kwiatów i zniczy w miejscach pamięci oraz na grobach bohaterów walk o Niepodległość Polski.

Pieniądze mogą być przeznaczone również na organizację pikników, wieczornic, rekonstrukcji historycznych i zawodów patriotyczno-sportowych, np. biegów niepodległościowych.

Uwaga! Wniosek o dofinansowanie należy złożyć do 2 października tego roku oraz spełnić wszystkie wymogi (znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej).

rp

Artykuł przeczytano 72 razy

Last modified: 13 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?