sobota, 19 września 2020r.

Powiat. Rządowe pieniądze na inwestycje podzielone

Autor: |

3,8 mln zł – tyle pieniędzy trafiło już na konto Starostwa Powiatowego w Świdniku. To rządowe wsparcie z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Pieniądze dostają wszystkie miasta, gminy i powiaty na terenie Polski. Premier Mateusz Morawiecki obiecał fundusze dla świdnickich samorządów podczas czerwcowej wizyty w Świdniku.

– Nie da się ukryć, że budżet powiatu ucierpiał przez pandemię, dlatego cieszy nas każdy zastrzyk dodatkowych pieniędzy. Potrzeb w całym powiecie jest mnóstwo – mówi starosta Łukasz Reszka.

Za pieniądze uzyskane z tzw. tarczy dla samorządów Starostwo Powiatowe chce pokryć wkład własny, niezbędny do przebudowy trzech dróg powiatowych. To nie wszystko. Pieniędzy powinno wystarczyć na remont Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie.

– Pracujemy także nad montażem finansowym rozbudowy świdnickiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, który boryka się z brakiem miejsca dla uczniów. Możliwe jest, że dzięki tym pieniądzom przyspieszymy niezbędne prace – tłumaczy Ł. Reszka.

Powiat Świdnicki skorzystał również ze środków z kolejnego rządowego projektu czyli Funduszu Dróg Samorządowych. W tym roku drogowcy wyremontowali trzy odcinki dróg:

  • Łuszczów – Janowice,
  • Kalinówka – Lublin,
  • Biskupice – Trawniki.

Starostwo informuje, że wkrótce odebrane zostaną oficjalnie świdnickie ulice – gen. S. Maczka i al. Armii Krajowej. Łączny koszt remontów wyniósł blisko 12 milionów złotych.

Kolejne złożone wnioski – oczekują na ocenę – dotyczą remontów odcinków powiatowych dróg, łączących Mełgiew z Kajetanówką, Minkowice z Krępcem oraz ważna dla mieszkańców Świdnika tzw. przebudowa ul. Dworcowej.

– Wiem, że wielu świdniczan czeka na remont ul. A. Struga i Dworcowej, który ucywilizuje połączenie ze stolicą województwa. Mogę zapewnić, że dla obecnego Zarządu Powiatu to jeden z priorytetów inwestycyjnych – zapewnia Ł. Reszka.

rp

Artykuł przeczytano 70 razy

Last modified: 11 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?