poniedziałek, 10 maja 2021r.

Powalczą o „Słowika”

Autor: |

Nadchodzący miesiąc upłynie pod znakiem muzyki. Miejski Ośrodek Kultury przygotowuje XXV Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Tym razem wydarzenie odbędzie się w formie online.

Celem przeglądujest prezentacja umiejętności i dorobku artystycznego młodych wykonawców, ukazanie osiągnięć oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą ich opiekunów artystycznych, a także promowanie polskiej piosenki.

W muzycznej rywalizacji wezmą udział soliści, którzy zostaną podzieleni na cztery grupy wiekowe: 6-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat oraz 17-20 lat. Każdy wykonawca ma za zadanie przygotować dwa polskie utwory i nagrać je w formie filmu, w jak najlepszej jakości (minimum HD). Wykonawcy może towarzyszyć akompaniator lub nagranie akompaniamentu muzycznego. Zarejestrowaną prezentację oraz kartę uczestnictwa należy przesłać drogą elektroniczną do Miejskiego Ośrodka Kultury poprzez stronę XXV Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ONLINE | Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (tam też dostępny jest regulamin przeglądu). Zgłoszenia można wysyłać do 23 maja.

Konkurs odbędzie się 30 maja, o godzinie 16.00. Czworo laureatów wyłonionych w wokalnych zmaganiach, zostanie zakwalifikowanych do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w Rykach. O tym, kto otrzyma statuetkę „Śpiewającego Słowika”, dowiemy się w czerwcu.

af

Artykuł przeczytano 54 razy

Last modified: 29 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?