piątek, 23 lutego 2024r.

Potańcówki, kino, chillowanie

Autor: |

Wakacyjne, ciepłe wieczory to dobra okazja, żeby odpocząć na świeżym powietrzu. Za nami już kilka wydarzeń „Kulturalnego Lata 2022”, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury. Przed nami jeszcze wiele kolejnych atrakcji, a wśród nich potańcówki w muszli koncertowej CUS.

– Potańcówki zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, przede wszystkim seniorów. Na spotkania pod gołym niebem, w centrum miasta i z klimatycznymi girlandami zapraszamy jednak wszystkich, których łączy zamiłowanie do muzyki i tańca – mówi Katarzyna Lis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury.

Pierwsza zabawa pod chmurką odbędzie się 11 sierpnia. Drugą zaplanowano na 25 sierpnia. Świdniczan do szaleństw na parkiecie, w godz. 17.00-20.00, będzie zachęcał DJ Michał Bujnik.

Seans w plenerze

Frekwencja dopisała, humory również – pierwszy dzień z filmami „pod chmurką” przeszedł do historii. Ci, którzy spędzili wieczór 23 lipca na LOF Wyspie, mieli okazję poznać historię paryskich policjantów, którzy musieli rozwikłać kryminalną zagadkę. Wyświetlony został film pt. „Nieobliczalni”.

W najbliższą sobotę, miłośnicy kina w plenerze mogą się ponownie wybrać na LOF Wyspę. 6 sierpnia odbędą się pokazy filmów „Toni Erdmann” oraz „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”. Natomiast na 20 sierpnia organizatorzy zaplanowali projekcje „W ułamku sekundy” i „1917”. Seanse rozpoczynają się o godz. 21.00.

Strefa relaksu

30 lipca był czasem relaksu w Strefie chill w Parku Avia. Na gości czekały leżaki i dobra muzyka serwowana przez DJ-a. Można też było skorzystać z oferty restauracji Delfin.

Na tym nie koniec kulturalnych wakacji. Strefę chillu będzie można odwiedzić również 13 i 27 sierpnia. Start zawsze o godz. 19.00.

Wyłącznym partnerem strategicznym „Kulturalnego Lato 2022” jest P. K. Pegimek. Patronat honorowy sprawuje burmistrz Waldemar Jakson. Partnerami akcji są: Miasto Świdnik, Park Avia i Remondis Świdnik. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

aw, pś

Artykuł przeczytano 1438 razy

Last modified: 5 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »