czwartek, 28 października 2021r.

Potańcówka z Helicopters Brass Orchestra

Autor: |

Tym razem nie „pod chmurką”, a w pomieszczeniach Centrum Kultury i przy dźwiękach orkiestry dętej odbędzie się miejska potańcówka. Na wydarzenie zamykające tegoroczną edycję projektu zapraszają Miejski Ośrodek Kultury, Strefa Historii i Centrum Usług Społecznych. Spotkanie organizowane jest ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Potańcówka odbędzie się 27 listopada, w sali kameralnej MOK. Świdniczanom do tańca będzie przygrywać Helicopters Brass Orchestra.

– W czerwcu orkiestra otworzyła letnie potańcówki. Chcemy, by jej występ towarzyszył finałowi projektu – mówią organizatorzy.

Helicopters Brass Orchestra towarzyszy świdniczanom już od blisko 70 lat. Jej muzyka uświetnia najważniejsze święta i uroczystości w mieście, a koncerty noworoczne na stałe wpisały się w kalendarz imprez Świdnika.

2022 rok będzie dla orkiestry wyjątkowy. Helicoptersi będą bowiem świętować 70-lecie swojego istnienia. W ramach jubileuszowych działań zaplanowano festiwal orkiestr dętych pod hasłem „Z orkiestrą przez życie”. Projekt z numerem 31, znalazł się na liście pomysłów, na które można głosować w Budżecie Obywatelskim.

Głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego trwa do 4 października. Głosy można oddać na stronie: https://swidnik.budzet-obywatelski.org lub wrzucając wypełnioną kartę do urn ustawionych w Urzędzie Miasta i Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej.

af

Artykuł przeczytano 152 razy

Last modified: 1 października, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?