niedziela, 24 września 2023r.

Posypały się mandaty

Autor: |

Strażnicy miejscy ponownie skontrolowali kierowców parkujących na terenie miasta. I znowu nie zabrakło tych, którzy utrudniali pracę służbom komunalnym. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili również na osoby, które postanowiły zostawić swoje auta na ścieżkach rowerowych, chodnikach i terenach zielonych.

Wciągu ostatnich tygodni strażnicy miejscy kilkukrotnie przeprowadzili kompleksową kontrolę parkujących na terenie miasta samochodów. Z problemami mogli liczyć się ci, którzy zostawiając swoje auto, utrudniali pracę służbom komunalnym, choćby dojazd śmieciarek do kontenerów z odpadami.
– Mieliśmy również interwencje dotyczące parkowania na trawnikach – mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej. – Zwracamy uwagę na takie zachowania, zwłaszcza teraz, kiedy grunt rozmarza i jeżdżenie po nim samochodem prowadzi do zniszczenia terenu zielonego. Kierowca przyłapany na takim procederze musi się liczyć z mandatem, sięgającym do 500 zł, ale nie tylko.
– Jeśli strażnicy przeprowadzą interwencję i ukarzą właściciela samochodu, wówczas z roszczeniami przeciw niemu może wystąpić również zarządca zniszczonego trawnika – tłumaczy J. Wójtowicz. Strażnicy miejscy wzięli również pod lupę auta parkujące na ścieżkach dla jednośladów i chodnikach. – Takie sytuacje są bardzo niebezpieczne. Zmuszają pieszych i rowerzystów do omijania tarasującego drogę samochodu, czasami nawet wychodzenia na jezdnię. Kierowcy tak zaparkowanych aut muszą się liczyć z mandatem w wysokości 500 zł – dodaje J. Wójtowicz.

Artykuł przeczytano 1298 razy

Last modified: 12 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »