piątek, 01 marca 2024r.

Port szykuje się na lato

Autor: |

Parking Portu Lotniczego Lublin powiększy się o blisko 100 miejsc postojowych. Zarząd portu podpisał umowę na rozbudowę parkingu przy terminalu od strony odlotów. Nowe miejsca będą gotowe na początku czerwca, wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, który w tym roku zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Większy parking będzie z pewnością potrzebny, dotychczasowy „zapychał” się w sezonie wakacyjnym, a tegoroczna letnia oferta zapowiada się niezwykle interesująco. Kierunków będzie więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji. Dzięki budowlanej inwestycji baza parkingowa przy lotnisku zwiększy się o kolejne 89 miejsc w części „odloty”. Obecnie parking przy Porcie Lotniczym Lublin liczy 450 miejsc i jest podzielony na dwie części, po stronie odlotów i przylotów.
– Rozbudowa parkingu to odpowiedź na coraz większy ruch na lubelskim lotnisku. Za nami niezwykle udany rok 2022 z rekordowym w całej 10-letniej historii sierpniem oraz 330 tysiącami obsłużonych pasażerów w ciągu 12 miesięcy. W roku 2023 prognozujemy kolejny wzrost liczby podróżnych, zwłaszcza w okresie letnim. Dlatego wprowadzamy udogodnienia dla pasażerów – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączą loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. W związku z ogromnym zainteresowaniem lotami do Turcji, od początku czerwca będzie można częściej, bo aż cztery razy w tygodniu polecieć do Antalyi. Lotnisko nie zapomina również o sprawdzonych sezonowych lotach do popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu i bułgarskiego Burgas nad Morzem Czarnym. Działa już połączenie ze stolicą Lombardii, Mediolanem. Świetną alternatywą dla komunikacji samochodem i pociągiem, również cenowo, są loty do Gdańska.
Opłaty za korzystanie z parkingu są niższe niż na wielu lotniskach krajowych. Z pierwszych 10 minut postoju możemy skorzystać za darmo, 1 godzina kosztuje 7 zł, a cała doba 50 zł. Każda kolejna – 30 zł. Za zaparkowanie samochodu przez tydzień zapłacimy 100 zł. Szczegółowe informacje dotyczące oferty połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Lublin dostępne są na stronie internetowej: www.airport.lublin.pl

Artykuł przeczytano 798 razy

Last modified: 25 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »