wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Popłynęli po medale

Autor: |

W dniach 24-25 czerwca odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu. Reprezentacja MKS Avii Świdnik przywiozła z nich do Świdnika worek medali.

Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych:

I. Młodzik 12-13 lat

II. Junior 14-15 lat

III. Open 12 lat i starsi

Najliczniejsza reprezentacja Avii startowała w tej pierwszej kategorii, a byli to głownie podopieczni Zdzisława Stypińskiego. Zawodnikom tym udało się 68-krotnie ustanowić lub poprawić swój rekord życiowy. Pozwoliło to na uzyskanie zdobycie czterech złotych, trzech srebrnych i pięciu brązowych medali.

W kategorii 14-15 lat Avia miała trzech reprezentantów, ale nie przeszkodziło to im w doskonałych startach, które zaowocowały jednym medalem złotym, jednym srebrnym oraz dwóm brązowym.

Ponadto złoty medal w kategorii 14-15 pozwolił zawodnikowi żółto-niebieskich Tymoteuszowi Sawce zostać brązowym medalistą w kategorii open.

Mistrzami województwa zostali Maciej Jabłoński, Tymoteusz Sawka, Michał Tarkowski oraz Joachim Ścirka.

Dla Tymoteusza Sawki był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski 14-latków, które odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 6-9 lipca.

Dzięki świetnym wynikom Tymek awansował do najlepszej „dziesiątki” w ogólnokrajowych rankingach w swoich koronnych konkurencjach 100 metrów oraz 200 metrów stylem dowolnym.

Artykuł przeczytano 755 razy

Last modified: 30 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content